Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Ale Cyrk!

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 18 grudzień 2018 18:06
  • Czytano: 2,320

Ale Cyrk!

Ilość graczy: 2-4
Wiek graczy: 6+
Czas gry: 20 minutZasady gry

W dziele wydawnictwa Granna uczestnicy zabawy przenoszą się do XIX-wiecznego cyrku, gdzie ich zadaniem jest zaprezentowanie skomplikowanych układów akrobatycznych. Rozgrywkę rozpoczynamy od wyłożenia trzech aren cyrkowych oraz drewnianych klocków z postaciami akrobatów. Następnie wszystkie karty układów tasujemy i rozdajemy po cztery każdemu graczowi. Pozostałe karty układamy w formie zakrytego stosu na środku stołu. Teraz możemy przystąpić do zabawy, w której uczestnicy wykonują swoje tury po kolei. W swojej turze gracz może wykonać jedną z dwóch akcji: wybrać jeden klocek, który nie bierze jeszcze udziału w grze i postawić go na pustej arenie lub istniejącej już wieży z klocków; wziąć element lub całość wieży stojącej na arenie i przełożyć go na szczyt innej wieży z klocków lub na pustą arenę. Jeżeli w którymkolwiek momencie układ klocków wieży spełni warunek pokazany na karcie uczestnika, to może on krzyknąć: „Ale cyrk!”. Karta z układem trafia na stół i wszyscy sprawdzają, czy warunek został spełniony. Jeśli tak, to osoba ta zdobywa punkt i dobiera jedną kartę ze stosu, a w przeciwnym razie karta wędruje z powrotem do ręki gracza.
Kto pierwszy wykona 7 niepowtarzalnych układów, będzie cieszył się triumfem.

Zadaniem graczy jest stworzenie skomplikowanych układów akrobatycznych.Rozgrywka

W Ale Cyrk! uczestnicy muszą wykazać się zręcznością przy przenoszeniu drewnianych klocków z postaciami akrobatów oraz spostrzegawczością w poszukiwaniu układów spełniających warunki zapisane na kartach. Na arenie cyrkowej zmysł równowagi i precyzja ruchów są na wagę złota – przypadkowe strącenie elementu wieży akrobatów natychmiast kończy turę, a klocki układamy dookoła aren. Gracz traci także jedną ze swoich kart. Emocji nie brakuje, a zwłaszcza gdy jeden z uczestników zbliża się do wykonania siódmego, ostatniego wymaganego układu. Dla młodszych dzieci tworzenie wieży z klocków jest sporym wyzwaniem, a starsi gracze skupią się bardziej na szukaniu sposobu na ukończenie więcej niż jednego układu. Oczywiście oprócz zwinnych rąk przyda się również szczęście w losowaniu kart.

Uczestnicy muszą wykazać się zręcznością przy przenoszeniu drewnianych klocków z postaciami akrobatów.Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Granna trafiło do solidnego, sporego pudełka, w jakim znajdziemy 9 drewnianych klocków z postaciami akrobatów, 53 karty z układami akrobatycznymi, 3 tekturowe areny cyrkowe oraz krótką instrukcję. Na pochwałę zasługują przede wszystkim masywne klocki, jakie przetrwają wiele cyrkowych akrobacji oraz estetyczne i kolorowe karty z układami. Autorką bajkowych ilustracji, upiększających między innymi pudełko jest Marie Cardouat.

W grze nie brakuje barwnych ilustracji.Podsumowanie

Ale Cyrk! to propozycja dla młodszych graczy, jacy chętnie przetestują swoją zręczność oraz spostrzegawczość. Tytuł niejeden raz przyprawi was o szybsze bicie serca – emocjonująca rozrywka dla całej rodziny. Produkcja może pochwalić się także estetycznym wykonaniem i ceną w granicach 65 złotych.Ocena: 8,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?