Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Smash Up: Awesome Level 9000

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 11 grudzień 2018 18:19
  • Czytano: 736

Podobne publikacje

Smash Up: Awesome Level 9000

Ilość graczy: 2-4
Wiek graczy: 12+
Czas gry: 45 minutZasady gry

Awesome Level 9000 to pierwsze rozszerzenie do gry Smash Up, w której zadaniem graczy jest zdobycie 15 punktów poprzez zdobywanie baz przy pomocy dwóch rodzajów kart – sługusów oraz akcji. Każdy z uczestników otrzymuje swoją talię do gry, jaka składa się z dwóch wybranych frakcji. W wersji podstawowej znajdziemy piratów, roboty, kosmitów, dinozaury, ninja, szachrajów, zombie i czarodziejów, a dodatek przynosi cztery nowe grupy – Duchy, Zabójcze rośliny, Niedźwiedzia kawaleria i Steampunk. Gdy nasza armia będzie już przygotowana do walki, dobieramy z talii pięć kart i możemy zaczynać bitwę. W swojej turze możemy zagrać jedną kartę akcji i/lub sługusa. Karty mają inne właściwości, jedne działają natychmiastowo, a drugie przez cały czas. Sługusi w swoim lewym górnym rogu określoną mają wartość bojową (Moc). Baza zostaje zdobyta w momencie, kiedy łączna suma Mocy wszystkich sługusów (również należących do rywali) jest równa bądź większa od Obrony bazy.

Dodatek przynosi cztery nowe grupy – Duchy, Zabójcze rośliny, Niedźwiedzia kawaleria i Steampunk.Rozgrywka

Na pierwszy rzut oka reguły mogą wydawać się skomplikowane, ale wystarczy rozegrać jedną partię, by cieszyć się płynną zabawą. O ile zasady dzieła wydawnictwa Bard przyswoimy dosyć szybko, to właściwości kart zajmą nam więcej czasu. Oczywiście nie jest to konieczne, ale zdecydowanie przyspieszy rozgrywkę i ułatwi wygrywanie. Osoby, jakie miały przyjemność ograć „podstawkę”, nie będą miały kłopotu z wprowadzeniem nowych kart do gry, ale pozostali, którzy zdecydują się rozpocząć swoją przygodę ze Smash Up wraz z rozszerzeniem Awesome Level 9000, będą musieli poświęcić nieco więcej czasu na naukę. Tutaj odniesienie triumfu sporo kosztuje – to nie jest produkcja dla słabeuszy, tutaj się walczy bezlitośnie albo przegrywa z kretesem. Dzięki dodatkowi połączone z dwóch frakcji armie są jeszcze bardziej intrygujące (duchy roboty, zabójcze rośliny zombie).

Dzięki żetonom łatwiej jest liczyć punkty.Oprawa graficzna

Niezmiennie dzieło wydawnictwa Bard może pochwalić się świetnym wykonaniem kart – ilustracje są zabawne i pełne szczegółów, podobnie jest z instrukcją. Całość trafiła do solidnego pudełka, w jakim ponownie zabrakło wypraski. Znalazła się za to mocniejsza tekturowa forma oraz znaczniki (żetony) punktów, o których braku wspominałam w recenzji podstawowej wersji gry. Teraz dodatkowe gadżety – kartki i ołówki – nie są potrzebne. Oprócz wspomnianych elementów, w opakowaniu znajdziemy także osiem nowych kart z bazami.

Gra trafiła do solidnego pudełka ozdobionego kolorową ilustracją.Podsumowanie

Smash Up: Awesome Level 9000 to nie tylko propozycja dla fanów „podstawki”, ale także świetny sposób na naukę zasad gry – tytuł może stanowić rozszerzenie oraz samodzielną produkcję dla dwóch osób. Dodatek zawiera cztery nowe frakcje, nowe bazy i ułatwiające liczenie punktów żetony. Dla właścicieli Smash Up pozycja obowiązkowa. Aktualna cena wynosi około 60-70 złotych.Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?