Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Speed Dating

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 22 listopad 2018 08:14
  • Czytano: 687

Podobne publikacje

Speed Dating

Ilość graczy: 3-6
Wiek graczy: 18+
Czas gry: 30 minut

W Speed Dating gracze biorą udział w poszukiwaniu swojej drugiej połówki, tworząc przy tym wymyśloną postać. Całość rozpoczynamy od przygotowania talii kart kobiecych i męskich oraz rozdania każdemu uczestnikowi odpowiedniej ich ilości (po sześć z każdego rodzaju). Rozgrywka podzielona jest na kilka rund (tyle, ile osób), a w każdej jeden z graczy wciela się w Uwodziciela. Jego zadaniem jest stworzenie fikcyjnej postaci i wymyślenie jej osobowości na podstawie trzech wybranych cech (kart). Następnie pozostali uczestnicy kreują idealnego dla Uwodziciela partnera bądź partnerkę, również wykorzystując do tego trzy wybrane przez siebie cechy. Prezentacja postaci następuje w ustalonej kolejności, a po jej zakończeniu Uwodziciel musi wskazać zwycięzcę, a pozostałe osoby obstawić jego wybór. Gracz wskazany przez Uwodziciela zdobywa 1 punkt, tyle samo zyskują uczestnicy, jacy poprawnie wytypowali triumfatora rundy. Może się zdarzyć, że Uwodziciel nie będzie w stanie wybrać partnera lub partnerki, wtedy zarządzamy dogrywkę (Balotaż), w której trakcie wytypowana dwójka musi dodać do swojej postaci jeszcze jedną cechę. Zabawa dobiega końca w momencie rozegrania ostatniej rundy – wtedy przeliczamy zdobyte punkty i wyłaniamy najlepszego randkowicza.

Uczestnicy kreują idealnego partnera bądź partnerkę wykorzystując do tego trzy wybrane przez siebie cechy.Rozgrywka

Zasady dzieła wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków są proste i dosyć szybko możemy przystąpić do uwodzenia. Twórcy przygotowali także szybszy wariant gry, w którym wyeliminowany został element obstawiania wyboru Uwodziciela. W związku z tym, iż autorzy nie przewidzieli dodatkowych kart bądź żetonów ułatwiających tę czynność (odbywa się to poprzez jednoczesne wskazywanie palcem), wersja ta zdecydowanie bardziej się sprawdza. W taki sposób pozbawiamy rozgrywkę nutki hazardu, ale eliminujemy zamieszanie wynikające z jednoczesnego pokazywania. Oczywiście możemy przygotować sobie kartki z cyframi „1”, „2”, „3” i w odpowiednim momencie wybierać tę odpowiadającą typowanej postaci. Tym samym wyeliminujemy pokazywanie palcem, a rywale będą mieli przedstawione czarno na białym, jaki jest nasz wybór. Dlaczego jest to ważne? Tytuł to propozycja imprezowa, przy której powinniśmy bawić się przednio, a pewne niejasności związane z punktacją mogą zakłócić emocjonujące uwodzenie. Warto też uwzględnić skład osobowy naszych potyczek – w gronie randkowiczów powinny znaleźć się osoby otwarte, kreatywne i niekrępujące się podczas tworzenia niekiedy szalonych osobowości.

Liczenie puntów ułatwiają specjalne karty.Oprawa graficzna

Tak jak wcześniej wspomniałam, w Speed Dating zabrakło mi żetonów bądź kart, jakie mogłyby posłużyć do obstawiania typowania Uwodziciela. Nie jest to ogromny mankament, ale warto przygotować trzy zestawy kartek z cyframi „1”, „2”, „3” dla swoich potrzeb. Wewnątrz zgrabnego pudełka opatrzonego zabawną i barwną ilustracją znajdziemy krótką instrukcję, 30 kart punktów, 181 kart kobiecych (różowe) oraz 181 kart męskich (niebieskie). Wszystkie elementy są wykonane estetycznie i posłużą nam przy wielu „szybkich randkach”.

Pudełko opatrzone jest zabawną i barwną ilustracją.Podsumowanie

Szukacie gry imprezowej, w której będziecie mogli wykazać się kreatywnością, otwartością i poczuciem humoru, a przy okazji ubarwić spotkanie w gronie znajomych? Dzieło wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków może okazać się strzałem w dziesiątkę i stałym punktem weekendowych imprez. Wykonanie produkcji jest solidne, a cena atrakcyjna (około 40 złotych).Ocena: 7,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo
Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?