Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» 5 Sekund Junior – Edycja Specjalna

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 16 listopad 2018 18:55
  • Czytano: 707

5 Sekund Junior – Edycja Specjalna

Ilość graczy: 3-6
Wiek graczy: 6+
Czas gry: 10-15 minutZasady gry

W dziele wydawnictwa Trefl uczestnicy mają za zadanie odpowiedzieć na wylosowane pytanie w czasie pięciu sekund. Wyzwania wiążą się z wymienieniem trzech przedmiotów, miejsc bądź czynności na zadany temat. Jeśli gracz udzieli poprawnych odpowiedzi i zmieści się w wyznaczonym czasie, to może przesunąć swój pionek na planszy o jedno pole do przodu. Gdy ta sztuka się nie uda, kolejna osoba próbuje zrealizować zadanie, ale nie może skorzystać z podanych przez oponenta propozycji. Zabawa toczy się do momentu, kiedy jeden z uczestników dotrze do mety i tym samym zostaje zwycięzcą. Oczywiście rozgrywkę możemy toczyć także bez wykorzystania planszy – na przykład przez określony wcześniej czas.

W nowej wersji pojawiło się 708 nowych wyzwań.Rozgrywka

5 Sekund Junior – Edycja Specjalna nie zmienia reguł podstawowej wersji gry, a jedynie wprowadza całe mnóstwo nowych wyzwań. Zasady tytułu są niezwykle proste, dlatego bez dłuższej nauki możemy przystąpić do rywalizacji. Produkcja przynosi nie tylko mnóstwo emocji związanych z działaniem pod presją upływającego czasu, ale również walory edukacyjne. Umiejętność szybkiego wyciągania z pamięci odpowiednich słów oraz kojarzenia faktów pomaga dzieciom rozwijać umysł i zdobywać nowe doświadczenie. Oczywiście szczęście w losowaniu pytań bywa przydatne, ale bez wiedzy i szybkiego myślenia nie będziemy mieli szans na końcowy triumf. Wyzwania wydają się proste, ale widmo upływającego czasu potrafi nieźle namieszać. Warto także wspomnieć, że produkcja została stworzona z udziałem dzieci i rodziców, którzy byli odpowiedzialni za wymyślenie nowych pytań.

Wyścig trwa do momentu, kiedy jeden z graczy dotrze do mety.Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Trefl zostało zapakowane do sporej wielkości, solidnego opakowania, w jakim znajdziemy: zestaw 354 dwustronnych kart z pytaniami (708 wyzwań), po 18 kart „Czas” i „Zmiana”, 6 pionków do gry, zabawną klepsydrę z metalowymi kulkami, która sygnalizuje start, planszę oraz instrukcję. Tytuł może pochwalić się estetycznym wykonaniem (przetrwa wiele partii) oraz kolorową oprawą.

Start sygnalizuje zabawna klepsydra z metalowymi kulkami.Podsumowanie

5 Sekund Junior – Edycja Specjalna to gra przeznaczona dla młodszych, jacy nie boją się podjąć wyzwania i zmierzyć z presją upływającego czasu. Produkcja przyniesie wiele emocjonujących chwil, a przy okazji zadba również o walory edukacyjne dzieci. Świetne, solidne wykonanie idzie w parze z atrakcyjną ceną (około 50 złotych).Ocena: 9/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?