Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Układam stwory

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 06 listopad 2018 17:48
  • Czytano: 2,335

Układam stwory

Wiek graczy: 1+


Jak się bawić?

Układam stwory to karty kreatywne należące do serii Zu & Berry, na jakich widnieją obrazki bajkowych zwierząt. Tytuł to punkt wyjścia do tworzenia pierwszych kreatywnych obrazków, a element gry losowej zainteresuje także starsze dzieci. Młodsi gracze mogą układać pojedyncze obrazki, składające się z trzech cząstek. Warto również nazywać kolory, części ciała oraz rodzaje garderoby. Starsze pociechy mogą spróbować skompletować wszystkie zwierzaki i tworzyć stworkowe opowieści. Karty używać można podczas podróży – rozdzielić kafelki na trzy zbiory, losować elementy i tworzyć niepowtarzalne stwory.

Obrazki składają się z trzech cząstek.Rozwój przez zabawę

Dzieci zaczynają wypowiadać słowa w okolicach pierwszych urodzin. W wieku piętnastu miesięcy znają około 20-30 słów, a pod koniec drugiego roku życia nawet pięciokrotnie więcej. Uczą się budować zdania i odmieniać część wyrazów. To idealny moment na kreatywne zabawy i naukę nazw: części ciała, zwierząt, elementów garderoby, emocji. Konieczność dopasowania do siebie elementów układanki rozwija zdolności manipulacyjne malucha. Twórcze konstruowanie nowych postaci wpływa na rozwój poznawczy i pobudza kreatywność. Karty wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków uczą małe dzieci myślenia, koncentrowania uwagi i pamięci. Dzieci rodzą się z chęcią poznawania nowych rzeczy, mają wręcz wrodzone zamiłowanie do nowości, dlatego ważne jest pokazywanie im takich zabaw, które pozwalają na wymyślanie, tworzenie i zdziwienie własną twórczością.

Oprawa graficzna

Gra Układam stwory zapakowana jest do niewielkiego pudełka, w którym znajdziemy 36 dwustronnych kart, jakie tworzą 24 obrazki zwierząt oraz instrukcję ze wskazówkami dla rodziców. Kafelki wykonane są solidnie – wytrzymają niejedną twórczą zabawę. Ilustracje są kolorowe i zawierają wiele interesujących szczegółów.

Oprawa graficzna jest bajkowa i kolorowa.Podsumowanie

Karty od wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków z serii Zu & Berry są doskonałym narzędziem do rozwijania myślenia, uwagi, wyobraźni i pamięci. Dzięki nim dziecko uczy się nowych doświadczeń, aktywnie rozwija zmysły, zdolności manipulacyjne i wiedzę o świecie. Ich wykonanie jest estetyczne, a cena atrakcyjna – około 15 złotych.Ocena: 9/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?