Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Bukiet

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 03 listopad 2018 18:05
  • Czytano: 1,133

Bukiet

Ilość graczy: 1-5
Wiek graczy: 8+
Czas gry: 20 minutZasady gry

Zadaniem graczy w dziele wydawnictwa Nasza Księgarnia jest uprawianie i handlowanie kwiatami. Zamówienia składają się z określonej liczby i koloru kwiatów, a im lepiej je zrealizujemy, tym większą nagrodę punktową zgarniemy. Błędne zrealizowanie zamówień będzie kosztowało nas utratą punktów, a uczestnik z największą ich ilością zostaje zwycięzcą. Rozgrywkę rozpoczynamy od przydzielenia graczom kart pola oraz ołówków. Kostki lądują na środku stołu, a jedna z osób otrzymuje żeton rozpoczynającego gracza. Pierwszy uczestnik zabawy rzuca wszystkimi sześcianami (oznaczają one klientów) i wybiera jedną z nich – będzie to jego zadanie. Kolor kostki i suma oczek oznacza ilość oraz barwę zamówionych kwiatów. Teraz należy zaznaczyć na polu wybrane rośliny. Następnie kolejna osoba wybiera jedną z kostek i realizuje zamówienie. Runda dobiega końca w momencie, kiedy każdy z graczy ściął kwiaty na swoim polu. Druga partia wygląda identycznie, ale sześcianami rzuca następny uczestnik. Punkty możemy zdobyć również za największą ilość sprzedanych roślin w danym kolorze bądź sprzedanie wszystkich z jednego pola. Rozgrywka dobiega końca w momencie, kiedy jeden z graczy zetnie wszystkie kwiaty w trzech barwach bądź zetnie rośliny z czterech swoich pól. Po zliczeniu punktów zostaje wyłoniony triumfator.

Każdy gracz otrzymuje swoje karty z polami.Rozgrywka

Bukiet to gra o prostych regułach, bazująca na spostrzegawczości i planowaniu. Kluczem jest odpowiednie dobieranie wyników z kostek, tak by udało nam się zrealizować zamówienie. Oczywiście sytuacja jest trudniejsza, gdy ich ilość jest mniejsza – łakome kąski dosyć szybko zostaną wybrane przez wcześniej dobierających uczestników. A takim na pewno jest biała kostka – traktowana jako joker. Gracze niekiedy muszą pogodzić się z utratą punktów, ale ważne, by odjęto ich możliwie najmniej. Losowość odgrywa tu bardzo ważną rolę i dzięki niej zdecydowanie rosną emocje. Gdy na sześcianach pojawia się kilka „szóstek”, wtedy robi się gorąco, a zwłaszcza pod koniec gry, kiedy kwiatów na polach jest już niewiele. Dzięki kostkom każda kolejna partia wygląda inaczej, a i sukces możemy odnieść na kilka sposobów. Regrywalność jest ogromna, przyjemność z kolejnych potyczek również. Warto także nadmienić, że twórcy przygotowali też wariant dla dwóch osób oraz samotnika, który chętnie potrenuje przed grupową rywalizacją.

Kostki oznaczają rodzaj zamówienia - ilość i kolor kwiatów.Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Nasza Księgarnia przyciąga wzrok dzięki pięknemu, zgrabnemu pudełku, na jakim zobaczyć możemy kolorowe, łowickie kwiatki. Wewnątrz opakowania znajdziemy solidnie wykonane elementy: 2 notesy z polami kwiatów (każdy zawiera 50 dwustronnych kartek), 6 kostek w różnych barwach, 5 ołówków, instrukcję, żeton gracza rozpoczynającego oraz kartę Megamocy i naklejkę dla właściciela gry. Po wyczerpaniu kartek z polami możemy wydrukować nowe ze strony gry.nk.com.pl bądź dokupić zestaw 3 notesów. Szkoda, że twórcy nie zdecydowali się na wykorzystanie laminowanych kart, z których zaznaczanie flamastrem kwiatów oraz notowane punkty byłyby ścierane przy pomocy małej gąbeczki.

Na pudełku zobaczyć możemy kolorowe, łowickie kwiatki.Podsumowanie

Bukiet to niepozorna produkcja o prostych zasadach i świetnej mechanice, jaka przyniesie wiele emocjonujących potyczek w gronie rodzinnym bądź ze znajomymi. Wykonanie jest solidne, a regrywalność ogromna. Cena prezentuje się atrakcyjnie (około 30 złotych), podobnie jak motyw łowicki na opakowaniu.
Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?