Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Poznaję zwierzęta

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 28 październik 2018 18:12
  • Czytano: 1,093

Poznaję zwierzęta

Wiek graczy: 6 mies. +


Jak się bawić?

Mózg dziecka w pierwszym roku życia chłonie informacje jak gąbka, pracując intensywnie również podczas zabawy. Jest to czas, kiedy dziecko zainteresowane wszystkim, co go otacza, ćwiczy spostrzegawczość i umiejętność komunikowania się, fascynuje się detalami oraz rozwija zdolności językowe. Zabawę z kartami Poznaję zwierzęta należy dostosować do wieku dziecka – młodszemu możemy pokazywać obrazek i jednocześnie wydawać odpowiedni dźwięk, starszemu wykładamy karty i pozwalamy na zgadywanie. Karty możemy wykorzystać podczas spacerów lub wykładać je na dywanie bądź stole. Niezwykle interesujące są opowieści, w których wykorzystujemy obrazki z kart lub samodzielna zabawa dzieci, na przykład z młodszym rodzeństwem.

Karty zawierają jednolite tło, by nie rozpraszać uwagi dziecka.Rozwój przez zabawę

Dostarczanie odpowiednich bodźców zmysłowych korzystnie wpływa na rozwój zdolności percepcyjnych dziecka, dlatego ważne jest stymulowanie zmysłów wzroku, słuchu oraz dotyku. Karty wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków zawierają jednolite tło, by nie rozpraszać uwagi dziecka i pozwolić mu skoncentrować się na szczegółach przedstawionych postaci. Produkt angażuje dorosłego w zabawę i wspiera zacieśnianie więzi emocjonalnych. Ćwiczą również zdolności manualne i pozwalają na dostosowanie ilości informacji.

Oprawa graficzna

Karty Poznaję zwierzęta zapakowane są do niewielkiego pudełka, w którym znajdziemy 12 dwustronnych kart z obrazkami zwierząt oraz instrukcję ze wskazówkami dla rodziców. Karty połączone są ze sobą sznurkiem i bardzo solidnie wykonane – wytrzymają niejedną zabawę. Ilustracje są kolorowe i zawierają zapis dźwięków wydawanych przez zwierzęta.

Pudełko zawiera 12 dwustronnych kart z obrazkami zwierząt.Podsumowanie

Karty z serii Zu & Berry są doskonałym narzędziem do rozwijani myślenia, uwagi, wyobraźni i pamięci. Dzięki nim dziecko ćwiczy spostrzegawczość i umiejętność komunikowania się, fascynuje się detalami oraz rozwija zdolności językowe. Ich wykonanie jest estetyczne, a cena atrakcyjna – około 10 złotych.Ocena: 9/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?