Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Skarpetki

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 24 październik 2018 16:44
  • Czytano: 1,827

Skarpetki

Ilość graczy: 2-6
Wiek graczy: 4+
Czas gry: 15 minutZasady gry

W grze Skarpetki uczestnicy zabawy zajmują się poszukiwaniem identycznych par skarpetek, zgodnych z wybraną postacią. Rozgrywka podzielona jest na trzy rundy, a w każdej gracze muszą zebrać cztery pary skarpetek. Sukces oznacza zdobycie 1 punktu, a osoba z największą ilością punktów na koniec zabawy będzie cieszyła się z triumfu. Runda nie jest podzielona na tury – uczestnicy szukają skarpet jednocześnie, korzystając przy tym tylko z jednej ręki. Za poprawną parę skarpetek uznajemy dwie identyczne sztuki (z takim samym wzorem i kolorem pięt), pasujące do wybranej na początku rozgrywki postaci. Jeśli w grze uczestniczą starsze dzieci, to warto wypróbować drugi wariant zabawy – zaawansowany, w którym pary skarpetek muszą różnić się od siebie wzorem i kolorem pięt.

W każdej rundzie gracze muszą zebrać cztery pary skarpetek.Rozgrywka

Reguły dzieła wydawnictwa Granna są proste i nie powinny nikomu sprawić kłopotów. Sama rozgrywka jest bardziej skomplikowana i wymaga skupienia oraz wykazania się refleksem i spostrzegawczością. Każda osoba może korzystać jedynie z jednej ręki, co utrudnia przekopywanie się przez stos pomieszanych skarpetek. Warto także pamiętać, że gracz może odłożyć tylko jedną skarpetkę bez pary i po odnalezieniu drugiej rozpocząć poszukiwania następnej. Trzeba być bardzo uważnym, ponieważ niektóre skarpetki różnią się nieznacznie, a każda pomyłka oddali nas od końcowego zwycięstwa. Karty ze skarpetkami możemy również wykorzystać podczas zabawy w memory. W pudełku znajdziemy także zestaw kart do Skarpetkowego Piotrusia, więc mając tyle opcji rozgrywki, produkcja zyskuje na atrakcyjności i szybko się nie znudzi.

Skarpetki muszą pasować do wybranej postaci.Oprawa graficzna

Wewnątrz małego opakowania gry Skarpetki znajdziemy estetycznie wykonane elementy – 60 kart skarpetek, 6 dwustronnych kart postaci, 25 kart do gry Piotruś oraz instrukcję. Tytuł może pochwalić się kolorowymi i szczegółowymi ilustracjami, których autorką jest Masha Sergeeva oraz solidnym wykonaniem kart ze skarpetkami, jakie przetrwają szalone przekopywanie się przez stos w poszukiwaniu tej właściwej.

W pudełku znajdziemy zestaw kart do Skarpetkowego Piotrusia.Podsumowanie

Dzieło wydawnictwa Granna to emocjonująca oraz różnorodna zabawa dla najmłodszych graczy, jacy przy okazji sympatycznej rozrywki poćwiczą spostrzegawczość i refleks. Zmęczeniu szukaniem par skarpetek, mogą odpocząć przy partyjce Piotrusia. Świetne wykonanie idzie w parze z atrakcyjną ceną (około 20 złotych).Ocena: 9/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?