Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Soczyste cytrynki

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 21 październik 2018 17:44
  • Czytano: 1,166

Soczyste cytrynki

Ilość graczy: 4
Wiek graczy: 6+
Czas gry: 15 minutZasady gry

W grze Soczyste cytrynki zadaniem uczestników zabawy jest poprawne wskazanie, czy po wydaniu przez timer sygnału końcowego mamy przed sobą cytrynkę psikającą, czy niepsikającą. Za dobrą odpowiedź otrzymujemy żeton cytryny, a skompletowanie trzech oznacza zwycięstwo. Rozgrywkę rozpoczynamy od nalania wody do wszystkich cytrynek (dwóch psikających i dwóch niepsikających). Teraz każdy z graczy musi wybrać jedną i zademonstrować innym, czy cytrynka psika. Jeśli tak, to kładzie obok niej żeton z symbolem 'V', w przeciwnym razie żeton z 'X'. Następnie należy uruchomić timer, jaki wydaje różne dźwięki – startowy (trąbka), cztery odgłosy zwierząt (dla każdej osoby inny) oraz końcowy (syrena). Po usłyszeniu swojego zwierzątka, uczestnik zamienia miejscami dwie dowolne cytrynki, a gdy czas się skończy każdy (przy pomocy żetonów) oznacza cytrynki psikające i niepsikające. Sprawdzenie poprawności odpowiedzi posiada dwa warianty, w pierwszym odbywa się to po kolei – jeśli gracz wskazał, że ma przed sobą cytrynkę psikającą, to kieruje ją na jednego z przeciwników i naciska (gdy ma rację zyskuje żeton cytryny), jeśli obstawił niepsikającą, to celuje w siebie (gdy zostaje suchy otrzymuje punkt). Druga wersja wygląda podobnie, ale wszystko odbywa się jednocześnie.

Zadaniem graczy jest poprawne typowanie rodzaju cytrynek.Grywalność

Reguły dzieła wydawnictwa Trefl są dziecinnie proste, więc nie ma znaczenia, czy w zabawie biorą udział nowe osoby – mają one takie same szanse, jak gracze już z produkcją zaznajomieni. Rozgrywka tytułu przebiega sprawnie i bazuje na spostrzegawczości i dobrej pamięci – uczestnicy muszą zapamiętywać dokonywane przez rywali zmiany i obserwować wędrujące po stole cytrynki. Emocje nie stygną, a sukces niezwykle cieszy – przegrani nie tylko mają skwaszone miny, ale również mokre twarze. Warto uwzględnić ten fakt i zaprosić do wspólnej zabawy osoby z poczuciem humoru, które nie będą się obrażać po oblaniu wodą. Czas rozegrania jednej partii jest krótki (około 10-15 minut), co oczywiście skutkuje kolejnymi rozgrywkami i próbie odegrania się za porażkę. Aby zabawa była bezpieczna należy do cytrynek nalewać tylko czystą wodę i starać unikać się celowania w oczy oponenta. Jeśli spełnimy te warunki, to wszyscy będą się świetnie bawić.

Timer wydaje różne dźwięki.Oprawa graficzna

Soczyste cytrynki zostały zapakowane do lekkiego pudełka, w którym znajdziemy timer, dwie psikające i dwie niepsikające cytrynki, krótką, jednokartkową instrukcję, 9 żetonów cytrynek oraz 4 żetony tak/nie. Timer wymaga do działania dwóch baterii typu AAA, dlatego przed przystąpieniem do rozgrywki należy takowe zakupić (nie ma ich w zestawie). Na pochwałę zasługuje również świetne wykonanie cytrynek, jakie są solidne i powinny przetrwać wiele szalonych partii. Zostały one wyprodukowane z grubego, ale elastycznego plastiku, a nalanie do nich wody jest wygodne. Szkoda, że instrukcja wydrukowana jest na marnej jakości papierze i do tego w czerni oraz bieli. Wszystkie elementy są kolorowe, a ta szarość zupełnie nie pasuje do reszty.

Instrukcja wydrukowana jest na marnej jakości papierze i do tego w czerni oraz bieli.Podsumowanie

Lubicie wesołą zabawę z nutką hazardu, a zmoczenie Wam nie straszne – wypróbujcie dzieło wydawnictwa Trefl, które przyniesie mnóstwo emocji i przy okazji sprawdzi Waszą spostrzegawczość. Wykonanie jest estetyczne, a obecna cena wynosi około 70 złotych.Ocena: 8,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?