Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Widzę kolory

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 16 październik 2018 16:29
  • Czytano: 1,829

Podobne publikacje

Widzę kolory

Wiek graczy: 3-12 mies.


Jak się bawić?

Kolorowe karty kontrastowe od wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków są zalecane szczególnie dla dzieci od trzeciego miesiąca życia. Przygotowane są z myślą o maluchach, które zaczynają przejawiać zamiłowanie do jaskrawych, żywych barw. Uwagę przyciągają przede wszystkim kolory żółty i czerwony, ale także niebieski i zielony. Obrazki dostosowane są do możliwości percepcyjnych maluszka – proste motywy pozwalają lepiej zapamiętać kształt i ćwiczyć zdolność skupienia uwagi. Karty możemy pokazywać z odległości 30 centymetrów od twarzy dziecka, przesuwając pojedyncze obrazki do przodu i tyłu (także opuszczać i unosić). Karty można również przyczepić do wózka lub łóżeczka i zmieniać je regularnie. Starszemu dziecku dobrze jest dać karty do ręki, by mogło samo wybierać obrazki bądź korzystając z kart tworzyć opowieści. Jedną z opcji jest ułożenie ich w różnych częściach pokoju, by maluch mógł szukać ich wzrokiem.

Obrazki dostosowane są do możliwości percepcyjnych maluszka.Rozwój przez zabawę

Widzę kolory dostarcza odpowiednich bodźców zmysłowych, dzięki czemu korzystnie wpływa na rozwój zdolności percepcyjnych. Dzięki kartom będziemy w stanie poznać jego preferencje, ale przede wszystkim ćwiczymy koncentrację, stymulujemy rozwój wyobraźni oraz przygotowujemy do nauki mówienia.

Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków może pochwalić się solidnym wykonaniem. W niewielkim pudełku znajdziemy dwanaście estetycznych, dwustronnych kart połączonych sznurkiem, wypełnionych prostymi obrazkami (białymi bądź czarnymi z dodatkowymi kolorami – żółtym, czerwonym, zielonym i niebieskim). Oprócz wspomnianych kart wewnątrz malowniczego opakowania znajdziemy instrukcję, która zawiera informacje o sposobie wykorzystania kart oraz szereg cennych podpowiedzi dla rodziców.

Pudełko zawiera także instrukcję z poradami dla rodziców.Podsumowanie

Widzę kolory to barwne karty kontrastowe należące do serii Zu & Berry – cyklu produktów przeznaczonych dla najmłodszych dzieci. Tytuł wpływa na rozwój zdolności percepcyjnych, ćwiczy koncentrację, stymuluje rozwój wyobraźni oraz przygotowuje do nauki mówienia, a wszystko w atrakcyjnym wydaniu i cenie (około 10 złotych).Ocena: 9/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo


Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?