Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Widzę kształty

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 05 październik 2018 19:21
  • Czytano: 1,485

Podobne publikacje

Widzę kształty

Wiek graczy: 0-6 mies.


Jak się bawić?

Czarno-białe karty kontrastowe od wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków są rekomendowane już od czwartego tygodnia życia dziecka. Są one zalecane u niemowląt, u których komórki siatkówki oka nie są jeszcze w pełni rozwinięte. Obrazy widziane przez malucha są nieostre, więc jego uwagę przyciągają wyraźne kontury i kontrastowe barwy. W pierwszych tygodniach życia najlepiej niemowlakowi pokazywać pojedyncze karty z odległości 20 centymetrów od twarzy, a w trzecim miesiącu z dystansu 30 centymetrów oraz przesuwać je do przodu i tyłu (także opuszczać i unosić). Karty można również przyczepić do wózka lub łóżeczka i zmieniać je regularnie. Starszemu dziecku dobrze jest dać karty do ręki, by mogło samo wybierać obrazki bądź korzystając z kart tworzyć opowieści.

Dwustronne karty połączone są sznurkiem i wypełnione prostymi obrazkami.Rozwój przez zabawę

Widzę kształty dostarcza odpowiednich bodźców zmysłowych, dzięki czemu korzystnie wpływa na rozwój zdolności percepcyjnych. Dzięki kartom będziemy w stanie poznać jego preferencje, ale przede wszystkim ćwiczymy koncentrację, stymulujemy rozwój wyobraźni oraz przygotowujemy do nauki mówienia.

Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków może pochwalić się solidnym wykonaniem. W niewielkim pudełku znajdziemy estetyczne, dwustronne karty połączone sznurkiem, wypełnione prostymi obrazkami (białymi na czerni bądź czarnymi na tle bieli). Oprócz wspomnianych kart wewnątrz kolorowego opakowania znajdziemy instrukcję, która zawiera informacje o sposobie wykorzystania kart oraz szereg cennych podpowiedzi dla rodziców.

Pudełko zawiera także instrukcję z poradami dla rodziców.Podsumowanie

Widzę kształty to karty kontrastowe należące do serii Zu & Berry – cyklu produktów przeznaczonych dla najmłodszych dzieci. Tytuł wpływa na rozwój zdolności percepcyjnych, ćwiczy koncentrację, stymuluje rozwój wyobraźni oraz przygotowuje do nauki mówienia, a wszystko w atrakcyjnym wydaniu i cenie (około 10 złotych).Ocena: 9/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?