Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Kieszonkowiec rozrywkowy: Popkultura

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 02 październik 2018 17:15
  • Czytano: 1,064

Kieszonkowiec rozrywkowy: Popkultura

Ilość graczy: 1+


Zasady gry / Grywalność

W dziele wydawnictwa Edgard uczestnicy zabawy mają za zadanie udzielanie poprawnych odpowiedzi na pytania związane z Popkulturą, czyli celebrytami, muzyką, filmami, sportem i polityką. Twórcy nie przygotowali odrębnych reguł i pozostawili graczom dopasowanie ich do własnych potrzeb. Można więc toczyć rozgrywkę do momentu uzyskania przez jedną z osób określonej liczby punktów lub przez ustalony wcześniej czas – wszystko zależy od nas. Przy większej ilości osób można utworzyć grupy i w nich walczyć o zwycięstwo. Do każdego pytania przygotowane są trzy propozycje odpowiedzi, a na odwrocie karty znajdziemy tę prawidłową. Każda z 54 kart zawiera trzy pytania (co daje aż 162 pytania), dlatego przed rozpoczęciem zabawy warto ustalić, kto będzie decydował o wyborze jednego z nich (los czy uczestnik odpowiadający). Znawcy Popkultury mogą spróbować swoich sił samotnie i przekonać się, na jakim poziomie jest ich wiedza. Dla uatrakcyjnienia gry można także nabyć kilka innych quizów karcianych, połączyć je i zorganizować wielki test wiedzy – wtedy każdy znajdzie kategorię, w której czuje się mocny.

Fani popkultury znajdą tu wiele ciekawych informacji.Oprawa graficzna

Pudełko quizu karcianego Kieszonkowiec rozrywkowy: Popkultura jest małe i bez problemu zmieści się w kieszeni spodni. Wewnątrz znajdziemy jedynie 54 karty ze 162 pytaniami. Karty są estetycznie i solidnie wykonane oraz upiększone obrazkami związanymi z tematyką Popkultury. Zawierają nie tylko prawidłową odpowiedź, ale również krótkie informacje, dzięki jakim poznamy więcej szczegółów o celebrytach, muzyce, filmach, sporcie i polityce. Przed rozpoczęciem zabawy warto zaopatrzyć się w kartkę papieru i coś do pisania, by uniknąć kłopotów z liczeniem punktów.

Na kartach i opakowaniu nie brakuje tematycznych obrazków.Podsumowanie

Szukacie rozrywki na wakacje lub spotkanie ze znajomymi, która nie będzie wymagała nauki skomplikowanych zasad oraz wymagała dużej ilości płaskiej powierzchni? Dzieło wydawnictwa Edgard to ciekawa propozycja w solidnym wydaniu i atrakcyjnej cenie (około 10-15 złotych), jaką każdy znawca/fan Popkultury powinien mieć w swojej kolekcji.Ocena: 8,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?