Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Colour Brain

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 25 wrzesień 2018 17:44
  • Czytano: 2,623

Podobne publikacje

Colour Brain

Ilość graczy: 2-20
Wiek graczy: 12+
Czas gry: 20 minutZasady gry

W dziele wydawnictwa Trefl zadaniem graczy jest udzielanie poprawnych odpowiedzi na zadane pytania przy pomocy kolorów. Każdy z uczestników bądź drużyn (jeśli w zabawie udział biorą więcej niż cztery osoby) wybiera jeden z symboli i otrzymuje określony zestaw 11 kart z kolorami (białym, żółtym, pomarańczowym, czerwonym, różowym, fioletowym, zielonym, niebieskim, brązowym, szarym i czarnym) oraz losową kartę "kradzieja" koloru. Pisak oraz notes wędruje na środek stołu, a z całej talii (300 kart) tworzymy stos 20-30 kart z pytaniami. Teraz możemy przystąpić do zabawy – gracz z pierwszej drużyny czyta zagadkę (zakrywa ręką rewers z odpowiedzią), a pozostali uczestnicy udzielają odpowiedzi przy pomocy kolorów. Pierwsza osoba/ekipa, jaka wyłoży karty, krzyczy "Kolorowy zawrót głowy" i od tego momentu pozostali mają 15 sekund na podjęcie decyzji. Punkty zdobywamy tylko wtedy, jeśli ktoś popełni błąd (gdy zrobią to dwie osoby/drużyny, zyskamy dwa punkty), w przeciwnym razie punktacja nie ulega zmianie. Zabawa toczy się do momentu, kiedy jeden z graczy lub cała ekipa zgromadzi 10 punktów i może cieszyć się z triumfu.

Pytania dotyczą kolorów.Grywalność

Colour Brain to gra quizowa z kolorowymi odpowiedziami oraz prostymi zasadami. Początkowo reguły punktowania budzą wątpliwości i zdarza się, że zerknąć do instrukcji, by upewnić się, czy aby na pewno postępujemy prawidłowo. Ale wystarczy rozegrać jedną partię, aby zostały one rozwiane, a spis zasad niepotrzebny. Oczywiście emocji nie brakuje, a zwłaszcza pod koniec zabawy, gdy jeden z uczestników lub drużyna zbliża się do końcowego sukcesu. Karta "kradziej" koloru wprowadza do rozgrywki dodatkowy smaczek taktyczny i szansę na wyrównanie stanu punktowego – w dowolnym momencie możemy pozbawić liderów kilku kart kolorów i tym samym utrudnić odpowiedź na najbliższe pytanie. A w tej grze liczy się wiedza, wyobraźnia oraz szybkość, więc każdy ma szansę na zwycięstwo. Dodatkowo produkcja może pochwalić się sporą regrywalnością, gdyż kart z pytaniami jest całkiem sporo i upłynie wiele czasu nim zaczną się one nagminnie powtarzać.

"Kradziej koloru" utrudni odpowiedzi rywalom.Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Trefl kolorem stoi i widać to już przy pierwszym kontakcie – pudełko jest spore, solidne oraz ozdobione "tęczowym" napisem. Wewnątrz znajdziemy estetycznie wykonane elementy: 300 kart z pytaniami, cztery zestawy kart kolorów oznaczone różnymi symbolami, karty "kradzieja" koloru, pisak oraz notes do zaznaczania stanu punktacji, a także instrukcję. O jakość kart nie musimy się martwić – przetrwają niejedną barwną batalię, a dzięki dołączonym akcesoriom do zapisywania, grę możemy zabrać wszędzie.

W pudełku znajdziemy mazak i notes do notowania wyników.Podsumowanie

Colour Brain udowadnia, że nie każdy quiz to nudne pytania i odpowiedzi – ten ubarwi każde spotkanie ze znajomymi bądź potyczki w rodzinnym gronie. Będzie mnóstwo kolorów, emocji i świetnej zabawy, a wszystko w atrakcyjnej cenie (około 60 złotych).Ocena: 8,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?