Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Kieszonkowiec przyrodniczy: Zoo liga

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 18 wrzesień 2018 18:50
  • Czytano: 1,275

Kieszonkowiec przyrodniczy: Zoo liga

Ilość graczy: 2-8
Wiek graczy: 8+
Czas gry: 10-20 minut


Zasady gry

W karciance Kieszonkowiec przyrodniczy: Zoo liga gracze mają do wyboru sześć wariantów zabawy – Kolekcjoner, Snap, Pudło, Klapek II, Dokładka oraz Wyścigi. Każdy z nich przystosowany jest do różnej ilości uczestników, ale bazuje na rozpoznawaniu zwierząt po ich gatunkach i cechach (między innymi szybkości, wielkości, sztuki kamuflażu), bądź zbieraniu określonych zestawów. Za wykonywanie zadań otrzymujemy punkty lub karty, a osoba z największą ich ilością zostaje zwycięzcą. W przypadku Dokładki naszym zadaniem jest pozbywanie się posiadanych kart zwierząt poprzez wykładanie ich na wspólną stertę (zgodnie z gromadą lub kategorią), więc jeśli zrobimy to pierwsi, będziemy cieszyć się z triumfu. I to właśnie wspomniana wersja najbardziej przypadła mi do gustu.

Gracze do wyboru mają sześć wariantów zabawy.Grywalność

Reguły dzieła wydawnictwa Edgard są proste, ale zanim wybierzemy najbardziej odpowiadającą nam wersję rozgrywki, musimy chwilkę spędzić z instrukcją. Oczywiście na wstępie możemy odrzucić te, jakie wymagają udziału większej ilości graczy (jeśli takowych nie zgromadzimy). Bez względu na wariant zabawy, uczestnicy marzący o końcowym sukcesie muszą wykazać się refleksem, dobrą pamięcią i spostrzegawczością. Szczęście w losowaniu też się przyda, ale bez wymienionych zdolności, nie jest ono nic warte. Produkcji nie brakuje również walorów edukacyjnych – dzieci lubiące zwierzęta oraz przyrodę poznają wiele nowych przedstawicieli różnych gatunków oraz charakteryzujące ich cechy. Dzięki różnorodności tytuł zyskuje na regrywalności – gdy znudzi nam się jedna wersja rozgrywki, możemy wypróbować inną.

Gra bazuje na rozpoznawaniu zwierząt po ich gatunkach i cechach.Oprawa graficzna

Kieszonkowiec przyrodniczy: Zoo liga zapakowany jest do małego, zgrabnego pudełka, jakie bez problemu zmieści się w kieszeni spodni. Pudełko zawiera 48 kart ze zwierzętami, 6 kart z gromadami, kartę z wyjaśnieniem symboli oraz krótką instrukcję. Na pochwałę zasługuje przede wszystkim solidne wykonanie oraz oprawa graficzna – karty zawierają szczegółowe obrazki wraz z legendą przedstawiającą cechy charakterystyczne danego zwierzaka. Do zabawy potrzebny jest jedynie skrawek płaskiej powierzchni, dlatego gra idealnie sprawdza się też na wakacjach lub wycieczkach.

Karty zawierają kolorowe ilustracje oraz informacje o zwierzętach.Podsumowanie

Dzieło wydawnictwa Edgard to sympatyczna karcianka, dzięki której zamienimy nudną naukę w pełne emocji poznawanie świata przyrody. Produkcja może pochwalić się estetycznym wykonaniem wszystkich elementów oraz atrakcyjną ceną (około 10-15 złotych).Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?