Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Głodne krokodyle

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 16 wrzesień 2018 17:03
  • Czytano: 987

Głodne krokodyle

Ilość graczy: 2-3
Wiek graczy: 5+
Czas gry: 15 minutZasady gry

W grze Głodne krokodyle uczestnicy zabawy wcielają się w groźnych drapieżników, a ich zadaniem jest łapanie w paszczę rybek. Rozgrywkę rozpoczynamy od wybrania maski w jednym z trzech kolorów (niebieski, zielony, fioletowy) oraz przygotowania wszystkich ryb (po cztery w każdym kolorze oraz jednej złotej). Teraz dzieci zakładają krokodyle maski i ustawiają się w określonej pozycji (na czworaka). Następnie osoba rozpoczynająca bierze wszystkie rybki, krzyczy "Start" i rzuca wszystkie figurki do góry. Każdy z uczestników musi szybko złapać swoje rybki (w kolorze maski), umieścić je na stole, a na koniec pokusić się o upolowanie złotej. Jeśli zrobi to jako pierwszy, zostaje zwycięzcą. Produkcja posiada również wariant zaawansowany, w którym ruchy dzieci ograniczone są do poruszania na kolanach. Oczywiście pozostałe reguły także możemy dopasować do swoich potrzeb.

Zadaniem graczy jest złapanie rybek w określonym kolorze.Grywalność

W dziele wydawnictwa Trefl zabawa opiera się na szybkości, zręczności oraz sprycie. Reguły są proste, łapanie rybek przy pomocy maski krokodyla nie jest trudne, ale wymaga odpowiedniej techniki. Jeśli w grę wchodzi czas i depczący nam po piętach oponenci, to emocje są większe i nerwy też. Zdarzy się więc zgubić naszą zdobycz bądź nieumiejętnie ją chwycić. Porażka nie jest jednak bolesna, ponieważ za chwilkę możemy spróbować się poprawić. Rozegranie jednej partii zajmuje około 15 minut, więc zawsze znajdzie się czas na kolejne rywalizacje. Warto jednak uwzględnić konieczność pomocy osoby starszej – choćby przy odpowiednim zakładaniu masek (muszą one działać prawidłowo) lub pilnowaniu zgodności z zasadami. W trakcie zabawy nie wolno posługiwać się rękami, a w wariancie zaawansowanym powinny one znaleźć się na plecach uczestników.

Przy zakładaniu masek powinna pomóc osoba dorosła.Oprawa graficzna

Głodne krokodyle trafiły do lekkiego pudełka, w jakim znalazły się solidnie i estetycznie wykonane elementy – trzy maski w różnych kolorach, 13 rybek wyciętych z gąbki oraz krótka instrukcja. Każda maska zawiera cechy charakterystyczne krokodylego pyska – ostre kły oraz plamki, a także solidną gumkę i piankę, dzięki której unikniemy obtarć na nosie. Zarówno maski, jak i rybki mogą zostać wykorzystane w trakcie innej zabawy, gdyż dzieci mają sporą frajdę w przeistaczaniu się w krokodyle. Szkoda, że twórcy nie pokusili się o dorzucenie jeszcze jednego zestawu (maska i rybki), wtedy rozgrywka mogłaby przebiegać w większym gronie.

Pudełko jest lekkie, ale ma spore rozmiary.Podsumowanie

Jeśli szukacie gry, w jakiej wasza latorośl zażyje trochę ruchu i będzie musiała wykazać się zwinnością oraz zręcznością, a przy tym świetnie się bawić, to zastanówcie się nad zakupem dzieła wydawnictwa Trefl (aktualna cena około 60 złotych) – łączy ono proste zasady z emocjonującą rywalizacją i jest świetnie wykonane.Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?