Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Kieszonkowiec kultowy: PRL

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 10 wrzesień 2018 19:08
  • Czytano: 1,279

Kieszonkowiec kultowy: PRL

Ilość graczy: 1+


Zasady gry / Grywalność

W dziele wydawnictwa Edgard uczestnicy zabawy mają za zadanie udzielanie poprawnych odpowiedzi na pytania związane z okresem PRL-u, czyli barami mlecznymi, Polo Cocktą, cinkciarzami bądź Niewolnicą Isaurą. Autorzy nie przygotowali odrębnych reguł i pozostawili graczom dopasowanie ich do własnych potrzeb. Można więc toczyć rozgrywkę do momentu uzyskania przez jedną z osób określonej liczby punktów lub przez ustalony wcześniej czas – wszystko zależy od nas. Przy większej ilości osób można utworzyć grupy i w nich walczyć o zwycięstwo. Do każdego pytania przygotowane są trzy propozycje odpowiedzi, a na odwrocie karty znajduje się ta prawidłowa. Karta zawiera trzy pytania, dlatego przed rozpoczęciem zabawy warto ustalić, kto będzie decydował o wyborze jednego z nich (los czy uczestnik odpowiadający). Znawcy kultowych czasów w Polsce mogą spróbować swoich sił samotnie i przekonać się, na jakim poziomie jest ich wiedza. Dla uatrakcyjnienia gry można także nabyć kilka innych quizów karcianych i połączyć je – wtedy każdy znajdzie kategorię, w której czuje się mocny.

Karta zawiera trzy pytania dotyczące czasów PRL-u.Oprawa graficzna

Opakowanie quizu karcianego Kieszonkowiec kultowy: PRL jest małe i bez problemu zmieści się w kieszeni spodni. Pudełko zawiera jedynie 55 kart, co daje aż 165 pytań. Karty są estetycznie i solidnie wykonane oraz upiększone obrazkami związanymi z tematyką PRL-u. Zawierają nie tylko prawidłową odpowiedź, ale również krótkie informacje, dzięki jakim poznamy więcej szczegółów o filmach, produktach i innych rzeczach z tamtego okresu. Przed rozpoczęciem zabawy warto zaopatrzyć się w kartkę papieru i coś do pisania, by uniknąć kłopotów z liczeniem punktów.

Karty i pudełko zawierają obrazki związanymi z tematyką PRL-u.Podsumowanie

Szukacie rozrywki na wakacje lub spotkanie ze znajomymi, która nie będzie wymagała nauki skomplikowanych zasad oraz wymagała dużej ilości płaskiej powierzchni? Dzieło wydawnictwa Edgard to ciekawa propozycja w solidnym wydaniu i atrakcyjnej cenie (około 10-15 złotych), jaką każdy znawca/fan kultowych czasów w Polsce powinien mieć w swojej kolekcji.Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo


Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?