Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Mistakos Extra

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 20 sierpień 2018 19:28
  • Czytano: 901

Mistakos Extra

Ilość graczy: 1-4
Wiek graczy: 5+
Czas gry: 10-25 minutZasady gry

W dziele wydawnictwa Trefl zadaniem graczy jest układanie stosu z krzesełek, by tylko jedno dotykało stołu. W wariancie pierwszym rozgrywka toczy się przez kilka rund (na przykład pięć), w trakcie których uczestnicy kolejno dokładają swoje krzesła. W momencie przewrócenia konstrukcji runda kończy się, a osoba, jaka spowodowała upadek, zdobywa karne punkty – ich ilość jest równa sumie krzesełek leżących na blacie. Na koniec zabawy są one sumowane, a gracz z najmniejszą ich ilością wygrywa. W drugiej wersji rozgrywka toczy się do momentu, kiedy jeden z uczestników dołoży ostatnie swoje krzesło – tym sposobem staje się triumfatorem. Reguły gry są proste, sama zabawa wymaga znacznie więcej.

W nowej edycji pojawiły się nowe rodzaje krzeseł oraz dodatkowy kolor.Grywalność

Mistakos Extra różni się od podstawowej wersji tytułu dodatkowymi krzesełkami dla czwartego gracza. Oczywiście możemy grać także w mniejszą ilość osób, czyli rozdzielić je po równo pomiędzy uczestników. Dzięki temu zabawa jest bardziej emocjonująca, a powstała z krzeseł konstrukcja większa i wymagająca sporej precyzji ruchu. Całość bazuje na zręczności, sprycie oraz spostrzegawczości – znalezienie dobrego miejsca to połowa sukcesu. Tytuł jest niezwykle wciągający, jeśli myślicie, że przygoda z grą skończy się na jednej partii, to jesteście w błędzie. Zwycięzca chce udowodnić swoją wyższość, a przegrani pokazać, iż był to jedynie przypadek. Całe szczęście, rozgrywka nie zajmuje wiele czasu, a praktyczny brak nauki zasad zachęca te osoby, jakie nie lubią uczyć się znaczenia kart czy bardziej skomplikowanych reguł.

Każdy drobny błąd może doprowadzić do runięcia konstrukcji.Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Trefl może pochwalić się estetycznym wykonaniem wszystkich elementów gry, czyli plastikowych krzesełek w czterech kolorach. Wewnątrz sporego i solidnego pudełka znajdziemy 32 krzesła – po osiem czerwonych, żółtych, niebieskich oraz zielonych. W przeciwieństwie do podstawowej wersji krzesełka nie tylko różnią się odcieniami (brak jest seledynowego), ale także rodzajami – jest ich cztery (a nie dwa) i dostarczają większej ilości kombinacji układania. Instrukcji gry zawarta jest na opakowaniu, dlatego nie musimy się martwić o jej zgubienie bądź zniszczenie.

Pudełko jest większe, ale równie solidne.Podsumowanie

Mistakos Extra to propozycja dla osób, które nie miały jeszcze przyjemności układania kolorowych krzeseł, a lubują się we wszelakich grach zręcznościowych. Omawiana produkcja ma proste zasady, świetne wykonanie i przyniesie mnóstwo emocji zarówno w pojedynkach rodzinnych, jak i tych z przyjaciółmi. Aktualna cena to około 50 złotych.Ocena: 9/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?