Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Kieszonkowiec nielogiczny: Teorie s...

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 16 sierpień 2018 16:42
  • Czytano: 1,223

Kieszonkowiec nielogiczny: Teorie spiskowe

Ilość graczy: 1+


Zasady gry / Grywalność

W dziele wydawnictwa Edgard zadaniem graczy jest udzielanie poprawnych odpowiedzi na pytania związane z miejskimi legendami, współczesnymi mitami oraz innymi kuriozami. Twórcy nie przygotowali szczegółowych reguł gry i pozostawili uczestnikom dopasowanie ich do własnych potrzeb – na przykład zabawa może trwać do momentu uzyskania przez jedną z osób bądź zespół określonej liczby punktów lub przez ustalony wcześniej czas. Przy większej ilości graczy możemy utworzyć grupy i łącząc siły walczyć o zwycięstwo. Do pytania przygotowane są trzy propozycje odpowiedzi, a na odwrocie karty znajduje się ta prawidłowa. Każda z kart zawiera trzy pytania, dlatego przed rozpoczęciem rozgrywki musimy ustalić, kto będzie decydował o wyborze jednego z nich (los czy uczestnik odpowiadający). Fani spiskowych teorii mogą sami testować swoją wiedzę, ale produkcja lepiej smakuje w doborowym towarzystwie. Dla uatrakcyjnienia zabawy można nabyć kilka innych quizów karcianych i połączyć je – wtedy każdy znajdzie kategorię, w której czuje się mocny. Twórcy proponują również wariant z blefowaniem, w jakim gracze odgadują zmodyfikowane odpowiedzi.

Fani teorii spiskowych znajdą tu wiele ciekawych informacji.Oprawa graficzna

Opakowanie quizu karcianego Kieszonkowiec nielogiczny: Teorie spiskowe jest niewielkie i zmieści się bez większego problemu w kieszeni spodni. Pudełko zawiera 54 karty, co daje aż 162 pytania oraz małą broszurkę informacyjną o grze. Wszystkie elementy są estetycznie i solidnie wykonane oraz upiększone ilustracjami związanymi z różnymi teoriami spiskowymi. Rewers karty nie tylko zawiera prawidłową odpowiedź, ale także notki z informacjami. Przed rozpoczęciem rozgrywki warto zaopatrzyć się w kartkę papieru i coś do pisania, by uniknąć rozbieżności podczas liczenia punktów.

Na kartach i opakowaniu nie brakuje tematycznych obrazków.Podsumowanie

Jeśli szukacie rozrywki na wakacje lub spotkanie ze znajomymi, jaka nie będzie wymagała nauki skomplikowanych zasad oraz wymagała dużej ilości płaskiej powierzchni, to bez wahania sięgnijcie po dzieło wydawnictwa Edgard. Omawiany quiz karciany to fascynująca, przerażająca, a czasami pełna śmiechu zabawa w solidnym wydaniu i atrakcyjnej cenie (około 10-15 złotych).Ocena: 8,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (1)

  • Avatar użytkownika Karfein
    #1 | Karfein mówi:17 sierpień 2018

    O ile quiz filmowy mnie w ogóle nie interesował, tak ta edycja wylądowała bardzo wysoko na mojej liście życzeń. Będzie, co porabiać w trakcie podróży samochodem i samolotem.