Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Gry podróżne - Chińczyk

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 07 sierpień 2018 17:16
  • Czytano: 2,546

Gry podróżne - Chińczyk

Ilość graczy: 2-4
Wiek graczy: 5+
Czas gry: 15-30 minutZasady gry

W dziele wydawnictwa Granna zadaniem graczy jest przeprowadzenie wszystkich swoich pionków z bazy na ścieżkę zwycięstwa. Każdy z uczestników otrzymuje po cztery pionki w wybranym kolorze i ustawia je we wskazanym miejscu. Teraz gracze rzucają kostką i osoba z najwyższym wynikiem rozpoczyna rywalizację. Następnie zabawa przebiega zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Uczestnicy przesuwają się po planszy o tyle pól, ile wypadło na kostce. Jeśli wypadnie szóstka, to tej osobie przysługuje drugi, dodatkowy rzut bądź możliwość wyprowadzenia swojego pionka z bazy na pole startowe. Gdy uczestnik trafi na pole już zajęte, to zbija on pionek rywala, jaki wraca do bazy (wyjątkiem są pola oznaczone jasnymi kółkami). Triumfem cieszy się ten gracz, który jako pierwszy umieści na ścieżce zwycięstwa wszystkie swoje pionki.

Zadaniem graczy jest przeprowadzenie wszystkich pionków z bazy na ścieżkę zwycięstwa.Grywalność

Omawiany Chińczyk wydany został w wersji Gry podróżne – reguły nie różnią się od podstawowej wersji – są proste i zrozumiałe dla każdego. Rozgrywka jest niezwykle emocjonująca, a zwłaszcza pod koniec, gdy o sukcesie może zdecydować jeden rzut. Początkowo umieszczenie pionka na ścieżce zwycięstwa jest łatwe, mamy wszystkie dostępne pola, ale gdy zostaną one zapełnione, robi się trudniej i uczestnik zmuszony jest do wyrzucenia odpowiedniej ilości oczek. Szczęście w tej grze ma spore znaczenie, ale nie można zapominać o elementach decyzyjnych, które również mogą wpłynąć na końcowy triumf. Ten tytuł sprawdza się idealnie w rodzinnych potyczkach, dlatego warto korzystać z niego w domu, ale także zabierać go w podróże.

Wszystkie elementy gry są miniaturowe.Oprawa graficzna

Czym więc różni się dzieło wydawnictwa Granna od standardowej edycji? Przede wszystkich wielkością. Zarówno pudełko, jak i pozostałe elementy są o połowę mniejsze, a dzięki temu całość bez najmniejszego problemu zmieści się do torby podróżnej lub samochodowego schowka. Wewnątrz opakowania znajdziemy 16 kolorowych pionków, planszę, kostkę oraz instrukcję – wszystko w pomniejszonych rozmiarach, ale estetycznie i solidnie wykonane.

Pudełko jest solidne i zajmuje niewiele miejsca.Podsumowanie

Jeśli szukacie gry na rodzinne wakacje, to musicie zaopatrzyć się w Chińczyka. To klasyczna planszówka, jaka przynosi mnóstwo emocji i szybko się nie nudzi, a omawiana wersja Gry podróżne nie zajmie wiele miejsca i kosztuje niewiele (około 10 złotych).Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?