Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Kieszonkowiec filmowy: Kamera, akcja!

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 05 sierpień 2018 15:46
  • Czytano: 1,172

Kieszonkowiec filmowy: Kamera, akcja!

Ilość graczy: 1+


Zasady gry / Grywalność

W dziele wydawnictwa Edgard zadaniem graczy jest udzielanie poprawnych odpowiedzi na pytania związane z filmami, serialami, aktorami i reżyserami. Twórcy nie przygotowali odrębnych reguł i pozostawili uczestnikom dopasowanie ich do własnych potrzeb. Można toczyć zabawę do momentu uzyskania przez jedną z osób określonej liczby punktów bądź przez ustalony wcześniej czas – wszystko zależy od nas. Przy większej ilości graczy można utworzyć grupy i w nich walczyć o zwycięstwo. Do każdego pytania przygotowane są trzy propozycje odpowiedzi, a na odwrocie karty znajduje się ta prawidłowa. Karta zawiera trzy pytania, dlatego przed rozpoczęciem gry warto ustalić, kto będzie decydował o wyborze jednego z nich (los czy uczestnik odpowiadający). Kinomaniacy mogą spróbować swoich sił samotnie i przekonać się, na jakim poziomie jest ich wiedza. Dla uatrakcyjnienia zabawy można także nabyć kilka innych quizów karcianych i połączyć je – wtedy każdy znajdzie kategorię, w której czuje się mocny.

Każda karta zwiera trzy pytania z dziedziny filmów.Oprawa graficzna

Kieszonkowiec filmowy: Kamera, akcja! zapakowany jest do małego pudełka, mieszczącego się w kieszeni spodni. Wewnątrz znajdziemy 55 kart, co daje aż 165 pytań oraz małą broszurkę zawierającą źródła cytatów. Wszystkie elementy są estetycznie i solidnie wykonane oraz upiększone obrazkami związanymi z tematyką filmową. Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie na kartach nie tylko prawidłowej odpowiedzi, ale również notki, z jakiej poznamy trochę więcej szczegółów o danym filmie bądź aktorze. Przed rozpoczęciem zabawy warto zaopatrzyć się w kartkę papieru i coś do pisania, by uniknąć kłopotów z liczeniem punktów.

Całość zapakowana jest do małego pudełka.Podsumowanie

Szukacie rozrywki na wakacje lub spotkanie ze znajomymi, jaka nie będzie wymagała nauki skomplikowanych zasad oraz wymagała dużej ilości płaskiej powierzchni? Dzieło wydawnictwa Edgard to ciekawa propozycja w solidnym wydaniu i atrakcyjnej cenie (około 10-15 złotych), którą każdy kinoman powinien mieć w swojej kolekcji.Ocena: 8,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?