Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Rzutem do mety

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 31 lipiec 2018 17:42
  • Czytano: 846

Rzutem do mety

Ilość graczy: 2-6
Wiek graczy: 10+
Czas gry: 30-45 minutZasady gry

Celem gry Rzutem do mety jest zdobycie największej liczby punktów w trakcie czterech etapów wyścigu. Każdy z graczy otrzymuje Karty Ukrytego Celu i to one decydują o końcowym triumfie. Zabawę rozpoczynamy od ustalenia kolejności uczestników oraz rzucenia wszystkimi kostkami, które utworzą grupę startową. Następnie tasujemy Karty Ukrytego Celu oraz Karty Ruchu i rozdajemy je. Teraz musimy jedynie przygotować Talię Wyścigu, umieszczając w niej cztery Karty Etapu i możemy zaczynać rywalizację. W swojej turze gracz może wykonać jedną z trzech akcji: zagrać Kartę Ruchu, zagrać Kartę Ukrytego Celu (tylko raz w trakcie etapu) lub rzucić wszystkimi kośćmi (tylko w jednej grupie). Etap kończy się w momencie wyciągnięcia z talii Karty Etapu, wtedy uczestnicy wybierają jedną z Kart Ukrytego Celu i przeliczane są punkty. Po odsłonięciu czwartej karty etapu zabawa dobiega końca i wyłaniany jest zwycięzca.

Kostki na starcie, możemy zaczynać wyścig.Grywalność

Dzieło wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków to prosta gra karciano-kościana, jaka początkowo może wydawać się skomplikowana. Wystarczy jednak chwilka z instrukcję i możemy startować. Oczywiście zdarza się jeszcze zerknąć do zasad, ale szybko okazuje się, że nie trzeba wiele czasu, by opanować rozgrywkę. Zabawa polega na odpowiednim przesuwaniu kości przy pomocy zagrywanych kart, na których widnieją sześciany w odpowiednim kolorze bądź z określoną liczbą oczek. Jeśli będziemy promowali swoje Ukryte Cele, to na koniec każdego etapu zostaniemy nagrodzeni większą wartością punktową. Szczęście w losowaniu kart oraz przy rzucie kostkami jest przydatne, ale nie daje ono gwarancji na triumf. Trzeba myśleć taktycznie i trochę blefować, by nie zdradzić przeciwnikom swoich celów. Zabawa jest emocjonująca, a szala zwycięstwa waha się do ostatniej chwili.

Dzięki kartom realizujemy nasze cele.Oprawa graficzna

Gra Rzutem do mety została zapakowana do sporej wielkości pudełka, którego wnętrze przypomina tor wyścigowy. Warto z niego skorzystać, jeśli nie mamy odpowiedniego miejsca na rozgrywkę. W opakowaniu znajdziemy także solidnie i estetycznie wykonane karty Ukrytego Celu, Etapów oraz Ruchu, kolorowe kości i instrukcję, jaka nie tylko wyjaśnia reguły tytułu, ale również zawiera ilustracje prezentujące przykładowe zagrania kart oraz ich efekt. Na ostatniej stronie znajdziemy spis najważniejszych zasad, który przydaje się w trakcie zabawy. Pudełko ozdobione zostało kolorowym i bajkowym obrazkiem.

Oprawa jest solidna i niezwykle barwna.Podsumowanie

Dzieło wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków to ciekawa propozycja dla fanów gier karcianych oraz kościanych, jacy lubią wyważoną rozgrywkę. Emocje i wysiłek szarych komórek są gwarantowane, a także odrobina blefowania. Produkcja została świetnie wykonana, więc nie musimy się martwić o jakość elementów gry po kolejnych partiach. Zakup tytułu wiąże się z wydaniem około 50 złotych.Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?