Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Łap prosiaka

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 24 lipiec 2018 17:22
  • Czytano: 3,571

Łap prosiaka

Ilość graczy: 1-5
Wiek graczy: 7+
Czas gry: 15 minutZasady gry

W grze Łap Prosiaka zadaniem graczy jest zebranie jak największej liczby kart (jedna karta przeliczana jest jako jeden punkt). Przed przystąpieniem do zabawy należy potasować wszystkie karty i wyłożyć je na środku stołu, obrazkami do dołu. Teraz każdy gracz ciągnie jedną kartę i kładzie ją przed sobą (nie podglądając jej zawartości). Następnie należy na środku stołu ułożyć ilustracjami do góry 30 kart (pięć rzędów po sześć kart). Na hasło „Łap go”, uczestnicy równocześnie odwracają swoje karty początkowe i przy użyciu jednej ręki chwytają kartę ze stołu. Wybrana karta musi być taka sama, jak początkowa, lub różnić się od niej wyłącznie jedną cechą. Karty różnią się od siebie kilkoma szczegółami – kolorem prosiaka, jego wielkością, posiadaniem popcornu bądź nie, układem łap oraz okularami słonecznymi bądź ich brakiem. Dobierając kolejne karty ze stołu, gracz tworzy stos i karta znajdująca się na jego wierzchu jest tą, do której się odnosi. W momencie, kiedy nie ma już odpowiednich kart, należy krzyknąć „Stój” i uderzyć dłonią w stół. Wszyscy gracze kończą dobieranie i przechodzimy do sprawdzania. Jeśli uczestnik pomylił się, karty wędrują do pudełka, a gdy nie popełnił żadnego błędu, karty trafiają do zwycięskiego stosu. Rozgrywka kończy się w momencie wyczerpania kart.

Karty różnią się od siebie kilkoma szczegółami.Grywalność

Dzieło wydawnictwa Granna może pochwalić się prostymi zasadami, jakie na pierwszy rzut oka mogą wydawać się skomplikowane. Wystarczy jednak rozegrać jedną partię, by zabawa była płynna i przynosiła mnóstwo emocji. A one są tutaj spore, gdyż wszystko odbywa się w tym samym momencie – nie ma czasu na długie zastanawianie, przeciwnik może nam zwinąć kartę spod nosa. Dodatkowym utrudnieniem jest możliwość posługiwania się tylko jedną ręką. Zmienny odnośnik także podnosi atrakcyjność rozgrywki – jeśli będziemy planować nasze ruchy, to stos będzie większy. Oczywiście nie jest to takie proste i na początku każdy nasz ruch jest opóźniony, ale z czasem wszystko odbywa się w szybszym tempie. Warto również nadmienić, iż twórcy przygotowali dodatkowy wariant z żetonem lidera, który utrudnia grę najlepszemu uczestnikowi oraz wersję dla pojedynczego gracza. Jeśli udział w zabawie chce wziąć więcej osób, to można tytuł połączyć z produkcją Łap psiaka i cieszyć się trudniejszą (o dodatkowy szczegół – gatunek zwierzęcia) rozgrywką dla maksymalnie ośmiu uczestników.

Twórcy przygotowali dodatkowy wariant z żetonem lidera.Oprawa graficzna

W niedużym, solidnym pudełku znajdziemy 96 kart, żeton lidera oraz instrukcję. Łap Prosiaka może pochwalić się kolorowymi i sympatycznymi ilustracjami, zawartymi na opakowaniu oraz kartach. A właśnie one są w grze kluczowe – będą przekładane, łapane, tasowane i tym podobne, dlatego tak istotne jest ich mocne i estetyczne wykonanie.

Kolorowych i sympatycznych ilustracji nie brakuje.Podsumowanie

Dzieło wydawnictwa Granna jest skierowane głównie do najmłodszych graczy i to właśnie oni będą się najlepiej bawić. Produkcja nie jest skomplikowana, ale bazuje na spostrzegawczości, refleksie i zręczności, a dzięki temu może być stosowana jako przerywnik od trudniejszych tytułów bądź gra imprezowa. Aktualna cena to około 20-25 złotych.Ocena: 7/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?