Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Trefle

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 19 lipiec 2018 14:11
  • Czytano: 1,434

Trefle

Ilość graczy: 2-6
Wiek graczy: 8+
Czas gry: 30 minutZasady gry

Celem gry Trefle jest zdobycie 50 punktów. Aby tego dokonać, należy w szeregu rund pozbywać się wszystkich swoich kart. Uczestnik, który zrobi to jako pierwszy, dodatkowo zyskuje kartę bonusową. Rozgrywkę rozpoczynamy od przetasowania talii i rozdania każdemu graczowi po 10 kart. Pozostałe należy odłożyć do pudełka – nie biorą one udziału w dalszej zabawie. Następnie uczestnicy wykładają karty od najniższej do najwyższej wartości. Mogą także łączyć je w pary, trójki (np. dwie karty z cyfrą 3) bądź sekwens (karty z cyframi 4, 5 i 6). Turę wygrywa ta osoba, jaka pierwsza wyłoży na stos kartę z liczbą 15. Runda kończy się w momencie, kiedy tylko jeden gracz posiada na ręku karty. Teraz punkty są sumowane i zapisane w specjalnym notatniku. Rozgrywka kończy się, gdy jeden z uczestników uzbiera wymagane 50 punktów. Autorzy przygotowali również drugi wariant gry – Szalone Trefle, w którym kluczowa jest liczba wykładanych kart, a nie ich wartość (np. para jedynek przebija 15).

Naszym zadaniem jest pozbycie się wszystkich kart.Grywalność

Dzieło wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków to prosta, ale emocjonująca karcianka, w której liczy się nie tylko szczęście podczas rozdania, ale też skuteczna taktyka. Dodatkowa wersja wprowadza do zabawy element blefowania i przekomarzania się, co uatrakcyjnia rozgrywkę. Ukończenie partii nie trwa długo – rundy są płynne i pozbawione dłuższych przestojów – zagranie przeciwnika wymusza nasze, a to wyklucza dalekosiężne plany na swoje tury. Wszystko to sprawia, że produkcja idealnie się sprawdza podczas spotkań ze znajomymi lub potyczek w rodzinnym gronie. Niewielka ilość elementów oraz dodanie notesika i ołówka sprawia, że grę możemy zabrać w podróż bądź wycieczkę.

Dla osób lubiących blefowanie przygotowano wariant Szalone Trefle.Oprawa graficzna

Trefle mogą pochwalić się solidnym i estetycznym wykonaniem wszystkich elementów – pudełko jest niewielkich rozmiarów, co ułatwia jego transport, a karty (te podstawowe oraz bonusowe) przetrwają wiele rozgrywek i zawierają czytelne grafiki. Tak, jak wyżej wspomniałam, autorzy postarali się i wewnątrz znajdziemy również notatnik i ołówek – nie musimy więc organizować kartek oraz czegoś do pisania – wszystko mamy pod ręką. Instrukcja jest bardzo czytelna, a dodatkowo zawiera ilustracje z przykładowymi zagraniami, sekwensami itp. Nie zabrakło też objaśnienia zasad dla dwójki graczy oraz drugiego wariantu gry – Szalone Trefle.

Gra zawiera notes i ołówek, więc możemy zabrać ją na wakacje.Podsumowanie

Dzieło wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków to propozycja dla fanów klasycznych gier karcianych, jacy w Remika lub Makao rozegrali wiele partii. Emocje i dobra zabawa są gwarantowane, a w przypadku dodatkowej wersji także odrobina blefowania i hazardu. Całość jest świetnie wykonana – oprócz kart w pudełku znajdziemy także notes oraz ołówek, więc wystarczy zapakować niewielkie opakowanie i rozrywka na wakacjach jest zapewniona. A to wszystko za rozsądną cenę (około 30 złotych).Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?