Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Grzybobranie w zaczarowanym lesie

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 29 czerwiec 2018 18:15
  • Czytano: 2,491

Grzybobranie w zaczarowanym lesie

Ilość graczy: 2-4
Wiek graczy: 4+
Czas gry: 30 minutZasady gry

W dziele wydawnictwa Granna gracze wyruszają do zaczarowanego lasu, gdzie zbierają grzybki. Wygrywa uczestnik, któremu uda się zdobyć największą liczbę punktów. Rozgrywkę rozpoczynamy od rozdania koszyczków i przygotowania planszy – losowego umieszczenia grzybów oraz żetonów zwierzątek. Teraz gracze po kolei rzucają kostką i przemieszczają się po planszy. Gdy na koniec ruchu zatrzymają się na polu z grzybkiem, to mogą go wrzucić do swojego koszyczka, a jeśli trafią na zwierzaka, muszą wykonać odpowiednie zadanie (zając – porusz się o dwa pola do przodu, dzięcioł – weź sobie jeden grzybek z trasy). Wyrzucenie sześciu oczek oznacza trafienie do chatki czarownicy, a z niej możemy się wykupić grzybkami lub wyrzuceniem określonych cyfr na kostce. Porażka oznacza utratę kolejki. Zabawa kończy się w momencie, kiedy jeden z uczestników przekroczy linię mety. Każdy zebrany jadalny grzyb daje nam jeden punkt, a muchomor go odbiera. Po przeliczeniu naszych zdobyczy wyłaniamy triumfatora.

Ruszamy do lasu w poszukiwaniu grzybów.Grywalność

Reguły gry Grzybobranie w zaczarowanym lesie są proste, dlatego dzieci mogą szybko przystąpić do zabawy. Ze znaczeniem zwierząt jest gorzej, ale właściwie nie musimy się tego uczyć, wystarczy w widocznym miejscu położyć instrukcję i odczytywać zadanie po trafieniu na określony żeton. Sporym atutem produkcji jest zmienne położenie grzybków i zwierząt – dzięki temu teren naszych zawodów jest zawsze inny. Ciekawym dodatkiem jest chatka czarownicy, w jakiej gracz musi zadecydować, czy wykupić się grzybkiem (może być to muchomor) czy spróbować szczęścia. A ono jest w grze kluczowe i praktycznie decyduje o końcowym rezultacie. Dzięki temu każdy ma szansę na zwycięstwo, a tytuł idealnie sprawdza się na rodzinne potyczki.

Gra zawiera także dodatkowe elementy.Oprawa graficzna

Wszystkie elementy dzieła wydawnictwa Granna trafiły do sporego, solidnego pudełka upiększonego bajkową i kolorową ilustracją. Estetyczne są także pozostałe części gry – plansza do gry, 25 plastikowych grzybków, 18 żetonów ze zwierzętami, figurka czarownicy, 4 wiaderka, 4 pionki, kostka, instrukcja, figurki zwierząt oraz chatka czarownicy składająca się ze ścianek oraz wnętrza opakowania. Tekturowe figurki nie są wykorzystywane podczas rozgrywki, ale mogą zostać użyte w czasie wymyślania nowych zasad.

Korzystając z pudełka tworzymy chatkę czarownicy.Podsumowanie

Grzybobranie w zaczarowanym lesie to świetna, rodzinna produkcja niosąca wiele emocji oraz walory edukacyjne. Rywalizacja trwa do samego końca, a zwycięzcą jest najlepszy poszukiwacz grzybków, któremu niestraszna mieszkająca w pobliżu czarownica. Wykonanie tytułu jest niezwykle solidne i estetyczne, a jego cena atrakcyjna (około 40-45 złotych).Ocena: 9/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo


Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?