Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Tęcza

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 22 czerwiec 2018 09:50
  • Czytano: 2,474

Tęcza

Ilość graczy: 1-6
Wiek graczy: 3-10
Czas gry: 15-30 minutZasady gry

W dziele wydawnictwa Granna do wyboru mamy trzy warianty zabawy. Pierwsza wersja – Układanka – przeznaczona jest dla jednej osoby i polega na dopasowywaniu żetonów z przedmiotami do koła barw. Oczywiście przyda się sprawdzenie poprawności przez dorosłego. Drugi wariant (Grzeczne obrazki) rozpoczynamy od sprawdzenia i nazwania wszystkich rzeczy oraz wyłożenia krążków (obrazkiem do dołu) na odpowiednim polu koła barw. Teraz dzieci po kolei rzucają kostką, próbują zgadnąć/przypomnieć sobie przedmioty w tym kolorze i wybierają jeden. Jeśli wskazanie jest trafne, żeton wędruje do puli, a błędne oznacza stratę kolejki. Gdy wszystkie krążki znikną z koła barw, następuje podliczenie punktów i wyłonienie zwycięzcy. Trzecia wersja – Przekorne kółeczka – ma podobne zasady do poprzedniego wariantu, ale w niej krążki umieszczane są na kole barw dowolnie.

Do wyboru mamy trzy warianty zabawy.Grywalność

Tęcza to kolejna produkcja z cyklu Zmysły, która zajmuje się ćwiczeniem wzroku, a dokładniej rozpoznawaniem kolorów. Jej reguły są proste, więc dzieci dosyć szybko mogą przystąpić do zabawy. A wraz z rozrywką pojawia się także walor edukacyjny – nie tylko w postaci ćwiczenia w czasie gry, ale również dzięki informacjom zawartym w instrukcji. Dzięki nim dowiemy się, jak powstaje tęcza, jaki kolor ma najwięcej odcieni bądź poznamy ciepłe i zimne barwy. Dzięki kilku wersjom rozgrywki tytuł może pochwalić się sporą regrywalnością, a zawsze, przy użyciu elementów produkcji, możemy wymyślić swoje. Zabawa bazuje nie tylko na szczęściu, ale także spostrzegawczości i pamięci, co z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Przy użyciu elementów zabawy ćwiczymy rozpoznawanie kolorów.Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Granna to przede wszystkim świetne wykonanie wszystkich elementów gry. Żetony z kolorowymi przedmiotami są grube i solidne, dlatego przetrwają wiele rozgrywek. Estetycznie wykonane są też tęczowa plansza oraz kostka z barwnymi ściankami. W pudełku znajdziemy aż 36 kółek w sześciu kolorach z ilustracjami przedmiotów. Tak jak wcześniej wspomniałam, instrukcja zawiera zasady gry, ale również wiele ciekawych informacji.

Oprawa graficzna jest niezwykle kolorowa.Podsumowanie

Tęcza łączy zabawę z walorami edukacyjnymi – rywalizując dzieci przećwiczą poznane kolory, a dodatkowo wykażą się też spostrzegawczością i dobrą pamięcią. Wykonanie jest bardzo solidne, dlatego nie musimy się martwić o stan elementów gry po kolejnych partiach. Zakup kolejnego tytułu z cyklu Zmysły wiąże się z wydaniem około 20-25 złotych.Ocena: 9/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo


Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?