Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Boss Monster: Narzędzia zagłady

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 16 czerwiec 2018 16:06
  • Czytano: 2,425

Boss Monster: Narzędzia zagłady

Ilość graczy: 2-6
Wiek graczy: 13+
Czas gry: 30-40 minutZasady gry

Narzędzia zagłady to niesamodzielny dodatek do karcianki Boss Monster, który wprowadza do rozgrywki nowe karty przedmiotów. Podstawowe reguły zabawy nie zostały zmienione – uczestnicy wcielają się w złych Bossów, których zadaniem jest budowanie atrakcyjnych komnat, ściąganie do nich bohaterów i eliminowanie ich. Gracz, jakiemu uda się zebrać 10 dusz wygrywa, a osoba z pięcioma ranami odpada z gry. Dzięki omawianemu rozszerzeniu bohaterowie wyruszający do podziemi mogą zostać dodatkowo uzbrojeni w różnorodne przedmioty – na przykład tajemnicza mapa, bat poskramiacza oraz młot trójręczny. Talia kart przedmiotów leży obok talii bohaterów, do miasta trafia jedna, a o tym, kto będzie mógł skorzystać z nowego oręża, decyduje symbol skarbu. Jeśli jest on identyczny, jak na karcie bohatera, to wojak zabiera go ze sobą do komnat. Karta „Przedmiot dla każdego” jest dołączana do pierwszego bohatera, który pojawi się w mieście. Nowe karty mają również wpływ na punktację – jeśli oponentowi z artefaktem uda się przejść całe podziemie, to karta ta trafia do obszaru punktacji. Przedmiot może zostać poświęcony i zamieniony na opisaną na karcie zdolność Bossa.

Na małej, podręcznej karcie zawarte są dodatkowe zasady gry.Grywalność

Dzieło wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków podnosi poziom trudności zabawy i tym samym wprowadza ciekawe urozmaicenie. Bohaterowie posiadający przedmioty mogą narobić nam poważniejszych szkód, a dzięki temu emocje są znacznie większe, z kolei gracze muszą bardziej wysilić szare komórki. W rozszerzeniu pojawiają się także nowe karty bossów (dokładnie jest ich pięć), dlatego powinni sięgnąć po nie przede wszystkim najzagorzalsi fani, jacy posiadają już wszystkie dotychczas wydane dodatki, a zwłaszcza Niezbędnik bohatera, w którym oprócz kart przedmiotów znalazły się również nowe lokacje i czary. Pozostali powinni rozpocząć poszerzanie podstawowej zawartości o wcześniej wydane produkcje.

Nowością są karty przedmiotów oraz nowi bossowie.Oprawa graficzna

Boss Monster: Narzędzia zagłady zawiera wyłącznie 29 nowych kart, na których ujrzeć możemy zabawne obrazki oraz nietypowe nazwy oręża. Całość, podobnie jak w przypadku wcześniejszych rozszerzeń, została zapakowana do małego, ale solidnego pudełka o kwadratowym formacie. Wewnątrz znajdziemy również krótką instrukcję, jaka w uproszczeniu opisuje nowe zasady gry. Stylistyka kart nie uległa zmianie – nadal mamy do czynienia z klimatycznymi ilustracjami w formie pixel artu.

Całość zapakowana jest do zgrabnego pudełka.Podsumowanie

Fani podstawowej wersji dzieła wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków, dla których rozgrywka w Boss Monster jest stałym punktem podczas spotkań ze znajomymi, nie powinni zwlekać i nabyć Narzędzia zagłady (za około 15-20 złotych). Będzie trudniej o zwycięstwo, ale emocje gwarantowane.Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo


Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?