Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Escape Room

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 05 czerwiec 2018 18:14
  • Czytano: 1,404

Escape Room

Ilość graczy: 3-5
Wiek graczy: 16+
Czas gry: 60 minutZasady gry

W Escape Room zadaniem graczy jest odkrycie trzech kodów w ciągu 60 minut. Twórcy przygotowali trzy scenariusze o różnych poziomach trudności: Ucieczka z więzienia, Alarm bombowy oraz Wirus. W każdym z nich musimy rozwiązywać różnego rodzaju zagadki (słowne, matematyczne), dzięki którym możliwe jest uzyskanie odpowiedniego, czteroznakowego kodu. Kod ten składa się z czterech kluczy, na jakich widnieją cyfry arabskie i rzymskie, litery oraz figury geometryczne. Poprawne wskazanie pierwszego układu kluczy umożliwia otwarcie kolejnej koperty i dalszą zabawę. W odpowiednim czasie jesteśmy informowani o uaktywnieniu podpowiedzi, które nakierują nas na prawidłowy tok myślenia. Wprowadzenie (przed upływem czasu) do Chrono Dekodera trzeciego, właściwego kodu oznacza sukces całej ekipy.

Zadaniem graczy jest odgadnięcie trzech kodów składających się z czterech znaków umieszczonych na kluczach.Grywalność

Dzieło wydawnictwa Trefl nie jest pierwszą produkcją tego typu, z którą miałam styczność. Swoją grową przygodę z escape room rozpoczęłam z Biurem szyfrów, ale omawiany tytuł jest bardziej rozbudowany i zawiera więcej elementów. Przede wszystkim mamy Chrono Dekoder – urządzenie, do którego wprowadzamy klucze i jakie dźwiękiem informuje graczy o poprawnej bądź błędnej odpowiedzi. Dodatkowo zawiera licznik czasu oraz różnego rodzaju kody (podpowiedzi). Każdy ze scenariuszy wykorzystuje odrębne elementy, które są dopasowane do przedstawionej historii. W przypadku Ucieczki z więzienia jest to między innymi zdjęcie celi oraz pralni, a także dodatkowe karty czy fragmenty gazety. Emocji również nie braknie, a zwłaszcza pod koniec, gdy licznik zbliża się do zera. Chociaż twórcy sugerują ogrywanie w minimum trzy osoby, to nie oznacza to, że nie możemy podjąć wyzwania sami lub w duecie. Oczywiście w liczniejszej grupie jest raźniej i mamy większą szansę na sukces. A on przynosi sporą radochę i satysfakcję.

Ten uczuć, kiedy 23 minuty przed czasem udaje Ci się uciec z więzienia.Oprawa graficzna

W sporym pudełku przypominającym zamkniętą skrzynię znajdziemy: Chrono Dekoder (wymaga trzech baterii AA), dekoder podpowiedzi, 16 plastikowych kluczy, trzy zestawy z 8 kartami podpowiedzi oraz 3 scenariusze – Ucieczka z więzienia, Alarm bombowy oraz Wirus. Każdy z nich zawiera inne elementy, dostosowane do tematyki. Cała zawartość jest solidnie i estetycznie wykonana, a wspomniane wcześniej zdjęcia są pełne szczegółów (niekoniecznie potrzebnych do rozwikłania zagadki). Warto także skorzystać z aplikacji wspomagającej, dzięki której między innymi czas z Escape Room będzie bardziej klimatyczny (specjalnie przygotowane ścieżki dźwiękowe).

W grze znajdziemy także podpowiedzi oraz specjalny dekoder, jaki pomoże je odczytać.Podsumowanie

Jeśli kochacie tego typu rozrywki, to dzieło wydawnictwa Trefl Was nie zawiedzie. Znajdziecie tu intrygujące historie, ciekawe i zróżnicowane wyzwania oraz mnóstwo emocji. A wszystko w świetnym wykonaniu. Cena również nie jest zaporowa (około 115 złotych), a już w sierpniu ukażą się dwa dodatki – Wesołe miasteczko i Tajemnicze morderstwo, czyli nowe scenariusze do ogrania. Idealna propozycja na imprezy z przyjaciółmi.Ocena: 9/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo


Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?