Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Na tropie skarbu

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 24 maj 2018 17:44
  • Czytano: 1,005

Na tropie skarbu

Ilość graczy: 2-4
Wiek graczy: 4+
Czas gry: 10-20 minutZasady gry

W dziele wydawnictwa Trefl gracze wraz z Treflikiem i Treflinką wyruszają w niezwykłą wyprawę pełną przygód. Twórcy przygotowali dwa warianty zabawy – w pierwszym celem gry jest zebranie wszystkich żetonów (przedmiotów potrzebnych do poszukiwania skarbów) w wybranym kolorze oraz dotarcie z nimi do mety. Poruszanie się pionków zależne jest od wylosowanego na tarczy koloru. Rozgrywka dobiega końca, gdy jeden z uczestników przekroczy linię mety. Drugi wariant jest podobny, ale w nim gracze muszą zbierać pary żetonów w tym samym kolorze, a ruch określany jest przy pomocy tarczy z cyframi. Kiedy wszystkie żetony znikną ze stołu, następuje przeliczenie zdobytych par.

Wraz z Treflikiem wyruszamy na poszukiwania skarbu.Grywalność

Reguły gry Na tropie skarbu są proste i nikt nie powinien mieć problemu z ich zapamiętaniem. Oczywiście, jeśli w zabawie biorą udział starsi gracze, to warto skorzystać z wariantu drugiego, który dodatkowo wprowadza element zapamiętywania układów żetonów. Dzięki temu o sukcesie nie decyduje jedynie szczęście w losowaniu, a również dobra pamięć. Kompletowanie ekwipunku do wyprawy wnosi do produkcji sporo emocji – każde dziecko chce jako pierwsze przekroczyć linię mety i wyruszyć na poszukiwanie skarbów z Treflikiem i jego siostrą. Rozgrywka jest szybka, a ukończenie partii powinno nam zająć około 10-20 minut, czyli w sam raz na chwilkę przerwy w rodzinnym gronie.

Poruszanie się pionków zależne jest od wylosowanego na tarczy koloru.Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Trefl zapakowane jest do dużego, solidnego pudełka, ozdobionego kolorowym obrazkiem. Wewnątrz opakowania znajdziemy estetycznie wykonane elementy - instrukcję, 4 pionki do gry, planszę w formie mapy skarbów oraz dwustronną tarczę losującą. Rzecz jasna, w grze nie zabrakło ilustracji z bohaterami bajki Rodzina Treflików.

Celem graczy jest zebranie ekwipunku na wyprawę.Podsumowanie

Na tropie skarbu to druga produkcja nawiązująca do przygód sympatycznych stworków, jaka dostarczy najmłodszym graczom mnóstwa emocji, a przy okazji poćwiczy ich pamięć (wariant II) i zachęci do poznawania otaczającego ich świata. Cena tytułu jest bardzo atrakcyjna (około 25 złotych), dlatego warto ją uwzględnić jako prezent na zbliżający się Dzień Dziecka.Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo


Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?