Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Grzybobranie z rodziną Treflików

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 21 maj 2018 12:42
  • Czytano: 1,583

Grzybobranie z rodziną Treflików

Ilość graczy: 2-4
Wiek graczy: 4+
Czas gry: 20-30 minutZasady gry

W grze planszowej Grzybobranie z rodziną Treflików wyruszamy do ogromnego lasu, aby nazbierać dorodnych grzybów. Wygrywa ten uczestnik zabawy, który zgromadzi najwięcej punktów. Za każdego jadalnego grzybka (maślaka lub prawdziwka) zdobywamy 1 punkt, a muchomor oznacza utratę 2 punktów. Oczywiście punktacja ta może zostać przez nas zmodyfikowana. Rozgrywka bazuje na rzucie kostką i poruszaniu się po planszy w stronę mety. Po drodze znajdujemy grzyby i trafiamy na pola specjalne (jest ich osiem) – część z nich przynosi nam korzyść, a pozostałe oddalają nas od wygranej. Gdy jeden z graczy przekroczy linię mety, zabawa zostaje przerwana i następuje podsumowanie zbiorów.

W lesie na graczy czeka trzy rodzaje grzybków.Grywalność

Reguły dzieła wydawnictwa Trefl są proste, chociaż na początku dosyć często zerkamy do instrukcji i sprawdzamy znaczenie pola specjalnego. Produkcja przeznaczona jest dla najmłodszych graczy, dlatego całość bazuje na losowości – o sukcesie decyduje w głównej mierze szczęście przy rzucie kostką. Dzięki temu każde dziecko ma szansę na triumf. Jeśli podstawowe zasady są dla Was za łatwe, zawsze można je zmodyfikować – jeden wariant (dotyczący punktacji grzybków) zaproponowali autorzy. Rozgrywka przebiega sprawnie, więc ukończenie partii powinno nam zająć około 20 minut, czyli w sam raz na chwilkę przerwy w rodzinnym gronie.

Nasze zdobycze trafiają do kolorowych wiaderek.Oprawa graficzna

Grzybobranie z rodziną Treflików może pochwalić się solidnym wykonaniem wszystkich elementów. Całość została zapakowana do sporej wielkości pudełka, na którym widnieje kolorowa i bajkowa ilustracja. Wewnątrz opakowania znajdziemy krótką instrukcję, pionki do gry (kolorowe wiaderka), trzy rodzaje grzybków (10 maślaków, 11 prawdziwków i 5 muchomorów), przestrzenną planszę oraz kostkę. Oczywiście, w grze nie zabrakło obrazków z bohaterami bajki Rodzina Treflików.

W grze nie zabrakło postaci znanych z bajki Rodzina Treflików.Podsumowanie

Dzieło wydawnictwa Trefl to świetna propozycja dla najmłodszych graczy uwielbiających planszówki i przygody sympatycznych stworków. Produkcja dostarcza mnóstwa emocji i zabawy oraz zachęca do leśnych spacerów i poznawania świata przyrody. Jej cena jest bardzo atrakcyjna (około 25 złotych), dlatego warto ją uwzględnić jako prezent na zbliżający się Dzień Dziecka.Ocena: 9/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo
Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?