Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» 5 sekund Bez Cenzury

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 17 maj 2018 17:35
  • Czytano: 2,234

5 sekund Bez Cenzury

Ilość graczy: 3+
Wiek graczy: 18+Zasady gry

W dziele wydawnictwa Trefl zadaniem uczestników jest udzielanie poprawnych odpowiedzi na zadane pytania w czasie 5 sekund. Osoba, która po zakończeniu ostatniej tury będzie posiadała najwięcej punktów (kart z pytaniami), zostaje zwycięzcą. Całość rozpoczynamy od przygotowania kart i wyznaczenia pierwszego uczestnika, jaki zmierzy się z pytaniem z karty. Następnie osoba siedząca po jego lewej stronie losuje pytanie i odczytuje je na głos, zaczynając od zwrotu: Wymień 3. W momencie zakończenia czytania przekręca spiralę z kulkami, a aktywny gracz ma pięć sekund na podanie trzech poprawnych odpowiedzi. Jeśli ta sztuka się mu nie uda, to pytanie przechodzi na kolejnego uczestnika itd. Wymienione wcześniej odpowiedzi nie mogą być ponownie użyte. Ilość tur jest równa ilości graczy, chyba że na początku zabawy zostanie ustalona inna.

Pudełko z pytaniami przygotowane, więc możemy rozpoczynać zabawę.Grywalność

Reguły gry 5 sekund Bez Cenzury są proste i po kilku chwilach studiowania instrukcji możemy rozpoczynać rywalizację. Osoby nie mające wcześniej styczności z tą serią także nie będą miały problemów. W przypadku tego tytułu warto jednak uwzględnić dobór ekipy, gdyż (jak sama nazwa wskazuje) jest on przeznaczony dla graczy pełnoletnich i takich, którzy nie będą się krępować przy niektórych zagadnieniach. Całe szczęście, nie ma tutaj czasu na długie zastanawianie się, a odpowiedzi to pierwsze rzeczy, jakie przychodzą nam na myśl. Pytań jest całkiem sporo, więc produkcja szybko nam się nie znudzi. Dzięki temu nie brakuje emocji i mnóstwa śmiechu – czyli idealne składniki na grę imprezową w doborowym towarzystwie.

Niektóre odpowiedzi mogą wywołać salwy śmiechu.Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Trefl zapakowane jest do niewielkiego opakowania zawierającego jedynie krótką instrukcję, 163 karty zawierające 326 pytań, 3 czyste karty do własnych propozycji, spiralny czasomierz wydający dźwięk oraz pudełko na karty. Wszystkie elementy są estetycznie i solidnie wykonane.

Po przekręceniu czasomierza usłyszymy dźwięk.Podsumowanie

5 sekund Bez Cenzury to propozycja dla dorosłych graczy, którzy są otwarci na trudne zagadnienia i nie krępują się udzielać na nie odpowiedzi. Tytuł dostarcza mnóstwa emocji i śmiechu, dlatego stanowi idealną propozycję na imprezy w gronie znajomych. A do tego jest dostępny w atrakcyjnej cenie (około 40 złotych).Ocena: 9/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (1)

  • Avatar użytkownika Karfein
    #1 | Karfein mówi:17 maj 2018

    Po Kartach Dżentelmenów jestem taką tematyką zainteresowany. Będę wypatrywać Smile