Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Bazyliszek

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 30 kwiecień 2018 13:09
  • Czytano: 2,683

Bazyliszek

Ilość graczy: 2-5
Wiek graczy: 6+
Czas gry: 25 minutZasady gry

Kolejna produkcja z serii Legendy polskie traktuje o Bazyliszku oraz o dzielnych poszukiwaczach skarbów, którzy próbują opuścić jego lochy. Zwiedzając różne komnaty, zyskują punkty zwycięstwa, ale muszą uważać, by nie wrócić do tej samej lokacji i tym samym spotkać się z grasującym w podziemiach bazyliszkiem. Zabawa podzielona jest na dwie rundy – pierwsza jej faza jest rozgrywana jednocześnie i w jej trakcie uczestnicy odsłaniają (przy pomocy tylko jednej ręki) karty komnat oraz decydują, które z nich chcą odwiedzić (zachować). Gdy wszystkie karty zostaną odkryte, przechodzimy do odsłonięcia odwiedzonych komnat i podliczenia punktów. W rundzie drugiej biorą udział jedynie te karty, jakie zostały na środku stołu, a całość jest rozgrywana na tej samej zasadzie. Po zliczeniu łącznej ilości punktów, wyłoniony zostaje zwycięzca.

Wyruszamy na poszukiwanie skarbów.Grywalność

Reguły dzieła wydawnictwa Granna są proste, a sama produkcja bazuje na zwinności, spostrzegawczości i dobrej pamięci. Gracze muszą nie tylko szybko odsłaniać karty, ale uwzględniać poprzednie wybory i dobierać te komnaty, które nie spowodują spotkania z bazyliszkiem. Jeśli wśród uczestników są młodsi, warto zastosować wariant uproszczony, jaki przewiduje wprowadzenie do zabawy tarcz ochronnych. Zawsze można zmodyfikować zasady do swoich potrzeb i na przykład zdecydować się na rozegranie trzech rund, wtedy szanse na końcowy triumf będą mieli wszyscy, a emocje sięgną zenitu. Sporym atutem tytułu jest krótki czas gry – ukończenie jednej partii zajmuje około 20 minut, więc produkcja idealnie sprawdza się na chwilkę przerwy w rodzinnym gronie.

Musimy uważam, aby nie trafi do tej samej komnaty.Oprawa graficzna

Bazyliszek może pochwalić się solidnym i estetycznym wykonaniem wszystkich elementów. Wewnątrz pudełka znajdziemy: planszę do podliczania punktów, pięć żetonów o wartości 40 punktów, 90 kart komnat, pięć pionków postaci, 10 żetonów tarcz oraz instrukcję zawierającą historię wprowadzającą w klimat gry. Nastroju poszukiwania skarbów dodają piękne, bajkowe oraz szczegółowe ilustracje.

Elementy gry są estetycznie i solidnie wykonane.Podsumowanie

Kolejne dzieło wydawnictwa Granna z cyklu Legendy polskie dostarczy uczestnikom zabawy wiele emocji, a przy okazji przećwiczy ich spostrzegawczość oraz refleks, bez których szanse na zwycięstwo są znikome. Idealna propozycja dla poszukiwaczy skarbów w atrakcyjnej cenie (około 30 złotych).Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo


Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?