Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Graffiti Playing Cards

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 23 kwiecień 2018 14:09
  • Czytano: 1,096

Graffiti Playing Cards

Ilość graczy: 2+


Zasady gry

Graffiti Playing Cards zawierają nie tylko notki historyczne, ale także reguły pięciu gier – Kierki, Makao, Remik, Wist oraz 66. Pierwsza gra pochodzi z XIX wieku, a jej celem jest uzyskanie najmniejszej ilości punktów. Kolejna to Makao, które swoją nazwę wzięło od dawnej kolonii portugalskiej w Chinach. Wymaga dobrej pamięci, planowania i szczypty blefu. Następna propozycja to popularny Remik, w jakim zadaniem gracza, jest pozbycie się wszystkich kart, a zwycięstwem cieszy się osoba, która zrobiła to najszybciej. Czwarta opcja to pochodzący z Anglii Wist, jaki ma łatwe zasady, jednak dla doświadczonych graczy stanowi spore wyzwanie strategiczne. Ostatnią karcianką jest wywodząca się z krajów niemieckojęzycznych 66, w której przydaje się dobra pamięć, dedukcja oraz refleks, a triumfem cieszy się uczestnik z 66 punktami lub ten zbierający ostatnią lewę.

Wewnątrz pudełka znajdziemy broszurkę z zasadami pięciu gier.Grywalność

Oczywiście dzieło wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków możemy wykorzystać do dowolnej gry bazującej na 55 kartach. Oprócz kart i instrukcji z propozycjami pięciu karcianek, w pudełku znajdziemy broszurę z informacjami na temat sztuki ulicznej. Fani graffiti znajdą tu wiele ciekawych faktów historycznych oraz wiadomości na temat nurtu. Fajnie, że przy okazji emocjonujących partyjek w Remika czy Makao, możemy dowiedzieć się więcej o pochodzeniu oraz różnych odmianach street artu. Zanim przystąpimy do rozgrywki z wykorzystaniem kart Graffiti, warto przeczytać broszurkę i przyjrzeć się ilustracjom, jakie pojawiły się w talii.

Podczas grania możemy podziwiać grafiki street artu.Oprawa graficzna

Graffiti Playing Cards mogą pochwalić się nie tylko wyjątkową oprawą graficzną, ale również świetnym wykonaniem. Opakowanie jest bardzo wygodne (dzięki wcięciom w bocznych ściankach, otworzenie pudełka jest dużo łatwiejsze) i solidne, a znajdujące się wewnątrz karty zostały nadrukowane na płótnowanym kartonie. Dzięki temu prezentują się świetnie, a zwłaszcza dzięki niezwykłym ilustracjom – te z kart Joker są wybitne. Warto także nadmienić, iż talia ukazała się w kolekcjonerskiej serii Excellent, dlatego nie musimy obawiać się o jakość i trwałość wykonania. Kolejne karty do grania i podziwiania!

Całość zapakowana jest do wygodnego i solidnego pudełka.Podsumowanie

Jeśli jesteście fanami sztuki ulicznej i lubicie gry karciane, to bez wahania sięgnijcie po dzieło wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków – estetycznie i solidnie wykonane oraz zawierające niezwykłe ilustracje, ciekawe informacje o graffiti oraz propozycje pięciu gier (Kierki, Makao, Remik, Wist, 66). Wydatek nie będzie duży (około 20 złotych), a dla fana street artu będzie to prezent trafiony w dziesiątkę.Ocena: 8,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?