Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Mleczko 55

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 13 kwiecień 2018 20:36
  • Czytano: 1,080

Mleczko 55

Ilość graczy: 2+


Grywalność

Mleczko 55 to jedna talia kart z rysunkami Andrzeja Mleczki, jaką można wykorzystać do wielu rodzajów gier karcianych. Szkoda, że twórcy nie pokusili się o dodanie krótkiej instrukcji z zasadami kilku gier bazujących na 55 kartach. Oczywiście w Internecie bez problemu możemy znaleźć reguły chociażby Tysiąca, Pokera czy Makao, ale podręczna broszurka zawsze się przydaje, a przy okazji można poznać zasady gry, której do tej pory się nie znało. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku Traditional Playing Cards, dzieło wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków nie zawiera dodatkowych książeczek z informacjami, ale za to na każdej karcie znajdziemy ilustrację z humorystycznym dopiskiem autorstwa wspomnianego rysownika i satyryka. Dzięki nim przedłużające się tury przeciwników w ogóle nie nużą, gdyż mamy czas na dokładne zapoznanie się z treścią posiadanych w danym momencie kart.

Na kartach widnieją rysunki znanego rysownika.Oprawa graficzna

Talia Mleczko 55 zapakowana jest w tekturowe pudełko ozdobione obrazami Andrzeja Mleczki. Wewnątrz znajdziemy 55 estetycznie i solidnie wykonanych kart zawierających rysunki wraz z humorystycznymi komentarzami obyczajowymi i polityczno-społecznymi, jakie doprawią rozgrywkę i dadzą temat do szerszej dyskusji przy kolejnych partyjkach. Rewers natomiast zawiera obrazek króla oraz błazna i utrzymany jest w czerwonej kolorystyce.

Całość zapakowana jest do małego pudełka.Podsumowanie

Jeśli wśród Waszych znajomych macie fana twórczości znanego polskiego rysownika i satyryka, to możecie bez wahania zakupić tę talię (cena około 10 złotych) lub ewentualnie pokusić się o zestaw zawierający również Nowego Mleczko 55 (20 złotych), by umożliwić rozgrywanie większej ilości gier karcianych. Dzieło wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków może stanowić często wykorzystywany prezent lub gadżet kolekcjonerski.Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo


Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?