Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Nightmares Playing Cards

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 05 kwiecień 2018 18:38
  • Czytano: 1,155

Nightmares Playing Cards

Ilość graczy: 2+


Zasady gry

Nightmares Playing Cards zawierają krótkie informacje historyczne oraz zasady pięciu gier karcianych – Kierki, Makao, Remik, Wist oraz 66. Pierwsza z nich pochodzi z XIX wieku, a jej celem jest uzyskanie najmniejszej ilości punktów. Druga to Makao, które swoją nazwę wzięło od dawnej kolonii portugalskiej w Chinach. Wymaga dobrej pamięci, planowania i szczypty blefu. Następna opcja to popularny w Polsce Remik, w jakim zadaniem gracza, jest pozbycie się wszystkich kart, a zwycięstwem cieszy się osoba, która zrobiła to najszybciej. Czwarta gra (Wist) pochodzi z Anglii i ma łatwe zasady, jednak dla doświadczonych graczy stanowi spore wyzwanie strategiczne. Ostatnią karcianką jest wywodząca się z krajów niemieckojęzycznych 66, w której przydaje się dobra pamięć, dedukcja oraz refleks, a triumfem cieszy się uczestnik z 66 punktami lub ten zbierający ostatnią lewę.

Talia zawiera zasady pięciu gier karcianych.Grywalność

Dzieło wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków sugeruje pięć gier karcianych, ale oczywiście możemy je wykorzystać do dowolnej gry, w jakiej wymagana jest talia składająca się 55 kart. Żeby zagrać w inne warianty trzeba zakupić dwa takie zestawy lub połączyć go z innym (np. z kartami Steampunk). Obie te produkcje mogą pochwalić się niezwykłą oprawą graficzną oraz dodatkową zawartością – broszurką z ciekawymi informacjami. W przypadku omawianej talii autorem tekstu jest Mariusz „Noistromo” Siergiejew, który opisuje swoje inspiracje, doświadczenie, wykształcenie itp. Warto zauważyć, iż autor „potwornych” ilustracji czerpie także z growych produkcji – Half-Life 2, Fallout 3, serii Resident Evil, Doom, Quake, Silent Hill oraz Dead Space. Jaki ma to swój efekt na kartach? O tym w następnym akapicie.

Autorem ilustracji z kart jest Mariusz „Noistromo” Siergiejew.Oprawa graficzna

Pierwszy rzut oka na talię wywołuje zachwyt – pudełko jest małe, solidne i posiada wygodne nacięcia na bocznych ściankach; karty wyglądają mrocznie oraz „koszmarnie”, a ich jakość jest wyczuwalna – nadrukowane na płótnowanym kartonie prezentują się efektownie. Nie dziwi więc, iż talia Nightmares Playing Cards trafiła do serii Excellent. Ale wróćmy do najważniejszego – ilustracje na kartach są intrygujące i pobudzają wyobraźnię. Fajnie również, że twórcy pokusili się o dodanie biogramu Mariusza „Noistromo” Siergiejewa.

Wykonanie jest solidne i efektowne.Podsumowanie

Dzieło wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków to karty do grania i podziwiania w atrakcyjnej cenie (około 15-20 złotych) oraz estetycznym i trwałym wykonaniu. Nie dla graczy o słabych nerwach.Ocena: 8,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?