Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Wirus

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 31 marzec 2018 15:11
  • Czytano: 2,160

Podobne publikacje

Wirus

Ilość graczy: 2-6
Wiek graczy: 8+
Czas gry: 20 minutZasady gry

W dziele wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków przenosimy się do szpitala w Leśnej Dziurze, gdzie wybuchła panika – laboranci stażyści odkryli, że pojemniki z próbkami są puste, a eksperymentalne hodowle wirusów rozprzestrzeniły się po całym budynku. Oczywiście zagrożenie powstrzymać mogą jedynie gracze, a osoba, która jako pierwsza powstrzyma pandemię, zostanie triumfatorem. Uczestnicy zabawy do swojej dyspozycji mają różne środki i metody – etyczne i nieetyczne, ale do zwycięstwa potrzebne jest im zbudowanie ludzkiego ciała ze zdrowych organów (czterech różnych). Rozgrywka podzielona jest na szereg tur, w jakiej gracze przemiennie zagrywają karty i dobierają kolejne z talii. Na początku każdy otrzymuje trzy karty i w Fazie 1 może zagrać jedną lub odrzucić kilka wybranych kart. W drugiej fazie dobiera tyle, by posiadać w ręku trzy karty. Wśród kart znajdziemy: Organy, Wirusy, Szczepionki oraz Terapie, a każda zawiera efekt rozpatrywany po jej zagraniu.

W grze dostępne jest cztery rodzaje kart.Grywalność

Wirus to prosta i szybka gra, w której liczy się nie tylko szczęście w losowaniu kart, ale przede wszystkim skuteczna taktyka. Tutaj nie można okazywać litości, gdyż na akt łaski ze strony przeciwników także nie możemy liczyć. Jeśli możemy zaszkodzić wrogowi, to trzeba skorzystać z okazji i liczyć, że nie uda się mu skompletować czterech zdrowych organów. Warto pamiętać też o uodparnianiu swoich organów, by nie padły one łupem oponenta. Dzięki szybkiemu tempu i częstym zwrotom sytuacji, produkcja przynosi wiele emocji. Krótki czas gry (od 10 do 20 minut) sprawia, iż kolejne partie są nieuniknione. Szkoda, że autorzy nie pokusili się o dodanie wariantu zaawansowanego dla starszych osób, w którym mógłby pojawić się dodatkowy element. Tytuł negatywną interakcją stoi.

Twórcy przygotowali także puste karty, na wykorzystanie swoich pomysłów.Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków zapakowane jest do małego, ale solidnego pudełka, a wewnątrz znajdziemy jedynie 68 kart w różnych kolorach oraz krótką i zwięzłą instrukcję, jaka krok po kroku przedstawia zasady gry. Oprawa graficzna jest barwna i humorystyczna, a karty oraz opakowanie zawierają sympatyczne ilustracje.

Oprawa jest kolorowa i humorystyczna.Podsumowanie

Wirus to prosta, szybka i emocjonująca karcianka, w której nie ma miejsca na okazywanie litości oponentowi i trzeba ostro walczyć o końcowy sukces. Zarówno oprawa, jak i cena (około 20-25 złotych) są atrakcyjne.Ocena: 7,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?