Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Star Wars: Feel the Force

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 27 marzec 2018 16:57
  • Czytano: 1,285

Star Wars: Feel the Force

Ilość graczy: 2-4
Wiek graczy: 6+
Czas gry: 20 minutZasady gry

W dziele wydawnictwa Trefl gracze wcielają się w dzielnych bojowników Rebelii (Rey, Poego, Finna i Rose), a ich zadaniem jest rozszyfrowanie tajnego kodu otrzymanego od dowództwa oraz zdobycie od informatorów poufnych informacji dotyczących najnowszych planów sił Najwyższego Porządku. Wygrywa uczestnik, który jako pierwszy zbierze trzy białe i trzy czarne znaczniki informacji. Rozgrywka została podzielona na szereg rund, jakie składają się z dwóch faz: Fazy odczytania kodu oraz Fazy zdobywania informacji. W pierwszej z nich gracze muszą zapamiętać układ czterech kart kodu i następnie odtworzyć go jak najdokładniej. Osoba, która ukończy układanie wzoru jako pierwsza, otrzymuje kafelek kolejności z cyfrą 5, kolejna z cyfrą 4, następna z cyfrą 3, a ostatnia z 2. Cyfry oznaczają możliwą do wykonania ilość akcji, ale błędy w kodzie mogą ją obniżyć (za jedną pomyłkę odejmujemy jedną akcję, za dwie tracimy dwie, a trzy błędy eliminują nas z danej rundy. Gdy mamy ustaloną kolejność, możemy przejść do Fazy zdobywania informacji. W niej uczestnicy poruszają się po kafelkach planszy i odsłaniają je, a gdy trafią na symbol Sojuszu Rebeliantów, to zdobywają znacznik informacji w odpowiednim kolorze. Oczywiście ilość ruchów dostępnych w danej rundzie zależy od ilości akcji wywalczonych w poprzedniej fazie. Zabawa kończy się w momencie, kiedy jednemu z graczy uda się zebrać wszystkie znaczniki informacji.

Dzięki kartom kodu ustalamy ilość dostępnych akcji.Grywalność

Reguły przedstawiłam w uproszczeniu, ale jest ich trochę więcej i na pierwszy rzut oka Star Wars: Feel the Force może wydawać się mocno skomplikowane. Pierwsza partia rozgrywana jest z instrukcja w ręku, by wyjaśnić pewne niedomówienia, jednak wystarczy chwila z produkcją i wszystko staje się jasne. Dosyć szybko okazuje się, że nie taki diabeł straszny, a zasady są proste i bazują na dobrej pamięci, skutecznej taktyce oraz odrobinie szczęścia. Pierwszy element przydaje się w Fazie odczytania kodu i przekłada się na ilość akcji w kolejnej. Jeśli będziemy się guzdrać i do tego popełniać błędy, to wiele nie osiągniemy. Szybkie i poprawne odtworzenie wzoru wypracuje przewagę już na starcie. Przemieszczanie pionków po kafelkach planszy w poszukiwaniu informacji wymaga nie tylko dobrej strategii, ale także uśmiechu losu. Takie wyważenie zabawy sprawia, iż każdy z uczestników ma szansę na końcowy sukces, a im bliżej jesteśmy finału (zdobycia wszystkich znaczników), tym emocje są większe. Oczywiście autorzy przygotowali warianty dwu i trzyosobowe, jednak rozgrywka zdecydowanie najlepiej prezentuje się, gdy bojownicy Rebelii są w komplecie.

W drugiej fazie odsłaniamy kafelki i przemieszczamy pionki w poszukiwaniu informacji.Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Trefl zapakowane zostało do zgrabnej wielkości pudełka, w którym znajdziemy 50 kart kodu, 4 karty pomocy, 4 drewniane pionki, 4 planszetki, 28 znaczników poszukiwań, 24 znaczniki informacji, 25 kafelków planszy, 4 kafelki kolejności oraz 12 kafelków spowolnienia. Wszystkie elementy są solidnie i estetycznie wykonane, a dodatkowo tytuł zawiera mnóstwo grafik związanych z sagą Star Wars.

W grze nie brakuje ilustracji z postaciami z sagi Star Wars.Podsumowanie

Jeśli jesteście fanami Gwiezdnych Wojen i szukacie prostej oraz krótkiej rozgrywki (około 20 minut), to Star Wars: Feel the Force jest propozycją dla Was. Tytuł jest niedrogi (około 30-35 złotych) i świetnie wykonany. Kto chce dołączyć do bojowników Rebelii?Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?