Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Star Wars: Conflict

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 25 marzec 2018 16:23
  • Czytano: 1,262

Star Wars: Conflict

Ilość graczy: 1-6
Wiek graczy: 12+
Czas gry: 30-60 minutZasady gry

W Star Wars: Conflict gracze wcielają się w członków Ruchu Oporu, których zadaniem jest powstrzymanie przywódców Najwyższego Porządku. Jednak nie będą oni ze sobą rywalizować, a współpracować i wspólnie podejmować decyzje, by zapobiec złu trawiącemu galaktykę. Celem uczestników jest odnalezienie wśród kart Talii Czarnej bojowników: Rey, Poego i Finna, jacy rozprawią się z Kapitan Phasmą, Generałem Huxem i Kylo Renem. W przeciwnym razie (jeżeli znacznik na Torze wydarzeń dotarł do ostatniego pola lub gracze zmuszeni są pociągnąć kartę z Talii Sił, a jest ona pusta) ponoszą klęskę. Gdy wszystkie elementy są przygotowane, możemy rozpoczynać zabawę. Rozgrywka przebiega w turach, w których każdy gracz ciągnie wierzchnią kartę z Talii Żółtej, a następnie rzuca trzema kostkami. W zależności od wyniku może pociągnąć różną ilość kart. W kolejnym etapie uczestnik decyduje, czy zagrywa jedną z posiadanych kart startowych. Następny etap to rozpatrywanie skutków zagranych i odsłoniętych kart. Jeśli w tym wyniku zostanie zasłonięte pole ostatniego przywódcy Najwyższego Porządku, to zabawa natychmiast kończy się sukcesem.

Czy Rey, Poe i Finn powstrzymają przywódców Najwyższego Porządku?Grywalność

Reguły dzieła wydawnictwa Trefl nie są skomplikowane, ale początki są trudne i dosyć często zdarza się zaglądać do instrukcji, by rozwiać wszelkie wątpliwości. Całe szczęście uczestnicy współdziałają ze sobą i mogą konsultować swoje działania – można więc liczyć na podpowiedź. A sama rozgrywka bazuje w głównej mierze na losowości i bez szczęścia przy dobieraniu kart oraz rzucie kośćmi ciężko jest osiągnąć zwycięstwo. Ale pech rzadko dosięga wszystkich bojowników, a zasady wprowadzają też szansę taktycznego wykorzystania kart, dlatego zabawa jest przyjemna i przebiega w przyjaznej atmosferze (w końcu to gra kooperacyjna). Oczywiście im więcej uczestników, tym rozgrywka jest ciekawsza, jednak oczekiwanie na swoją turę wydłuża się (co nie oznacza braku naszej aktywności). Jeśli ktoś uwielbia rywalizację, to produkcja nie przyniesie mu wielu emocji, dlatego warto uwzględnić dobór osób do zabawy. Fanów sagi Gwiezdne Wojny można zapraszać w ciemno. Twórcy przygotowali również wariant gry zaawansowany, by walka była bardziej zażarta oraz wersję uproszczoną dla przyspieszenia rozgrywki.

Sukces zależy między innymi od szczęścia w rzucie kostkami.Oprawa graficzna

Opakowanie Star Wars: Conflict jest solidne i sporych rozmiarów, chociaż zawartość nie jest aż tak pokaźna. Wewnątrz pudełka znajdziemy: dwustronną planszę, trzy talie sił, talię kart startowych, wskaźnik wydarzeń oraz współpracy, 6 planszetek graczy, 3 kostki oraz instrukcję w kilku językach. Wszystkie elementy są estetycznie wykonane, a dodatkowo karty oraz opakowanie zawierają obrazki z postaciami z serii Star Wars.

Karty wyglądają świetnie i zawierają znane z filmowej sagi postacie.Podsumowanie

Dzieło wydawnictwa Trefl to propozycja dla fanów Gwiezdnych Wojen, jacy są pokojowo nastawieni do współgraczy i kooperacyjna zabawa przynosi im mnóstwo frajdy. Koszt zakupu gry wiąże się z wydaniem około 60-65 złotych, co nie jest sporym wydatkiem za możliwość dołączenia do szeregów Ruchu Oporu i podjęcie próby pokonania Najwyższego Porządku. Niech Moc będzie z Wami.Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?