Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Bim Bom

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 06 marzec 2018 16:36
  • Czytano: 2,857

Bim Bom

Ilość graczy: 1-4
Wiek graczy: 4-8Zasady gry

W dziele wydawnictwa Granna zadaniem uczestników zabawy jest rozpoznawanie dźwięków. Twórcy przygotowali trzy warianty rozgrywki. W pierwszym gracze otrzymują swoją planszę z ilustracją, po kolei odsłaniają żetony z obrazkami i muszą odnaleźć odkryty przedmiot. Komu uda się dopasować największą ilość kółeczek, zostaje triumfatorem. Druga opcja wymaga użycia odtwarzacza CD lub komputera. Uczestnicy otrzymują planszę z obrazkiem, a żetony są ułożone na środku stołu rysunkiem do góry. Teraz puszczamy jedną ze ścieżek z płyty i jeśli komuś uda się rozpoznać dźwięk, jaki znajduje się na jego planszy, zabiera on krążek. Zwycięzcą jest osoba, która dopasuje najwięcej dźwięków. Trzecia wersja korzysta jedynie z żetonów z obrazkami, jakie wykładamy w dostępnym dla wszystkich miejscu. Teraz uruchamiamy płytę i kto pierwszy rozpozna dźwięk, wskazuje przedmiot na kółeczku. Jeśli wskazał poprawnie, może zabrać obrazek. Wygrywa uczestnik z największą ilością żetonów.

Uliczny zgiełk to dźwiękowy zawrót głowy.Grywalność

Reguły wszystkich wariantów gry są proste i nie powinny nikomu sprawić kłopotów. Osobiście do gustu przypadły mi dwa ostatnie, wykorzystujące płytę z nagraniami. Drugi wymaga rozpoznania dźwięku, ale ćwiczy także spostrzegawczość – gracze muszą szukać przedmiotów na planszach z ilustracjami, a nie wszystkie są umieszczone na pierwszym planie. Trzeci również skupia się na dźwiękach, lecz kluczem jest szybkie rozpoznawanie, by pozostali uczestnicy nas nie uprzedzili. Tym sposobem testujemy nasz refleks oraz współzawodnictwo. Dodatkowo autorzy przygotowali aż siedem ścieżek dźwiękowych, co wykluczy zapamiętanie jednego układu. Niezwykle wciągająca zabawa z walorami edukacyjnymi.

Każdy żeton przedstawia obiekt z planszy.Oprawa graficzna

Jak przystało na wydawnictwo Granna, tytuł może pochwalić się świetnym wykonaniem wszystkich elementów. Jednak największe wrażenie zrobiły na mnie cztery plansze z niesamowitymi ilustracjami, których autorem jest Piotr Socha. Obrazki są kolorowe i pełne szczegółów, nie tylko tych potrzebnych do zabawy. Z jednej strony przedstawiają one wieś, przedszkole, ulice i filharmonię, a z drugiej posegregowane według kategorii przedmioty. Dzięki temu plansze mogą znaleźć inne zastosowanie. W solidnym pudełku znajdziemy także płytę CD, 32 żetony oraz instrukcję.

Oprawa graficzna jest rewelacyjna.Podsumowanie

Bim Bom to pierwsza gra z serii Zmysły, jaką miałam przyjemność przetestować i przyznam, że jestem zachwycona pomysłem oraz jakością wykonania. Za około 30 złotych otrzymujemy niezwykłą, dźwiękową produkcję, jaka łączy rozrywkę z walorami edukacyjnymi.
Ocena: 9/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?