Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Kim jest Janusz?

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 04 marzec 2018 16:52
  • Czytano: 1,436

Kim jest Janusz?

Ilość graczy: 3-8
Wiek graczy: 14+
Czas gry: 20-30 minutZasady gry

Reguły tytułu Kim jest Janusz? przypominają te znane z gry Kalambury – zadaniem uczestników jest pokazywanie haseł oraz odgadywanie ich. Rozgrywka podzielona jest na cztery rundy, w których każdy z graczy musi raz prezentować hasła. Przed rozpoczęciem zabawy należy zdecydować, z jakiej strony kart będziemy korzystać (zielonej czy żółtej). Aktywny uczestnik losuje kartę, czyta głośno jej kategorię (Gdzie jesteśmy?, Co robi Janusz?), a następnie wraz z Januszem bądź przy jego pomocy stara się zaprezentować wylosowane hasło. Jeśli komuś uda się je odgadnąć, a piasek z klepsydry jeszcze się nie przesypie (czas to dokładnie 45 sekund), wówczas należy dobrać kolejną kartę. Osoba, której uda się udzielić poprawnej odpowiedzi (nie musi być ona identyczna z tą na karcie), zdobywa punkt, a pokazujący otrzymuje po jednym punkcie za każde odgadnięte hasło. Wyjątkiem jest ostatnia runda, w jakiej wartość punktowa się podwaja. Zwycięzcą zostaje gracz z największą ilością punktów.

Losujemy hasło i pokazujemy je wraz z Januszem.Grywalność

Zasady dzieła wydawnictwa Trefl są banalne, ale rozgrywka już niekoniecznie – w końcu nie możemy mówić ani wydawać dźwięków. Dopuszczalne jest korzystanie z przedmiotów znajdujących się w naszym otoczeniu lub angażowanie samych uczestników. Zabawa jest zdecydowanie bardziej szalona niż we wspomnianych Kalamburach, a przyczynia się do tego nadmuchiwany Janusz. W większym gronie osób możliwa jest rozgrywka w wariancie zespołowym, w jakim reguły są identyczne, jak w wersji indywidualnej. Dzięki sporej ilości haseł (440), gra szybko nam się nie znudzi i będzie stanowić mocny punkt każdej imprezy – pod warunkiem, że w grupie znajdą się osoby z poczuciem humoru, którym nie przeszkadzają harce z nadmuchiwaną lalą. W takim układzie dobra zabawa oraz salwy śmiechu gwarantowane.

Czas na przedstawienie hasła jest ograniczony.Oprawa graficzna

Wewnątrz solidnego pudełka znajdziemy naturalnych rozmiarów nadmuchiwanego Janusza (który każdą imprezę rozrusza). Wypełnienie go powietrzem nie jest proste i szybkie, więc warto przygotować się wcześniej bądź skorzystać z pompki. Niestety po zakończeniu gry musimy pozbawić go kształtów, chyba że mamy dobre miejsce na przechowywanie dmuchanej lalki. Kim jest Janusz? może pochwalić się także kolorową oprawą graficzną oraz estetycznym wykonaniem pozostałych elementów – klepsydry, notesu dla graczy, krótkiej instrukcji oraz dwustronnych kart. Twórcy zadbali również, by opakowanie zawierało łatkę, gdyby Januszowi zdarzył się wypadek.

Janusz prezentuje się elegancko.Podsumowanie

Szukacie zabawnej i nietypowej gry imprezowej, a tradycyjne Kalambury Wam się przejadły? Dzieło wydawnictwa Trefl to idealna propozycja, przy której śmiechu i emocji nie zabraknie. Cena gry wynosi około 70-75 złotych.Ocena: 8,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (1)

  • Avatar użytkownika Karfein
    #1 | Karfein mówi:09 marzec 2018

    Ten motyw zabawy z Januszem kusi mnie mocno. I chyba na majówkę skusi skutecznie Smile