Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Kapsle Football PZPN

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 22 luty 2018 20:21
  • Czytano: 1,379

Podobne publikacje

Kapsle Football PZPN

Ilość graczy: 2
Wiek graczy: 5+
Czas gry: 25 minutZasady gry

Dzieło wydawnictwa Trefl umożliwia rozegranie meczu piłkarskiego w pojedynku dwuosobowym w kilku wariantach zabawy. Każdy z uczestników otrzymuje swoje kapsle (żółte z reprezentantami kilku nacji lub czerwone oznaczające kadrę Polski), a ich ilość zależna jest od wariantu zabawy. Naszym nadrzędnym celem jest trafienie kapsla/piłki do bramki przeciwnika. Oczywiście nie możemy zapominać o obronie i odpowiednim ustawieniu bramkarza, nasi rywale tylko na to czekają i chętnie skorzystają z okazji, by ustrzelić łatwego gola. W zależności od wybranej wersji, musimy zastosować się również do dodatkowych wytycznych. Mecz możemy rozgrywać do momentu zdobycia przez jednego z graczy określonej liczby bramek bądź do upływu ustalonego czasu.

Boisko przygotowane, zawodnicy gotowi, możemy zaczynać mecz.Grywalność

Zasady gry Kapsle Football PZPN są proste, więc bez zbędnej nauki przystępujemy do pierwszego pojedynku. Dosyć szybko okazuje się, że strzelenie gola nie jest proste i wymaga sporej precyzji oraz odrobiny szczęścia. Dzięki temu radość ze zdobytej bramki jest spora, a emocje rosną z upływającym czasem lub kolejnym trafieniem. Świetna zabawa gwarantowana, nawet w przypadku obserwatorów, jacy chętnie dopingują uczestników. Oczywiście na jednym meczu rywalizacja się nie kończy, pokonana ekipa jest żądna rewanżu i chętnie udowodni, że porażka była dziełem przypadku. Korzystając z produkcji możemy także rozegrać turniej kilkuosobowy – przegrana eliminuje nas z zabawy, a zwycięstwo daje awans do następnej rundy. Możliwości wykorzystania tytułu jest cała masa.

Kapsle zawodników mogłyby być cięższe, wtedy nie byłoby problemu z uderzaniem piłki.Oprawa graficzna

Wewnątrz dużego, solidnego pudełka znajdziemy sporych rozmiarów planszę (boisko), którą należy przed pierwszym gwizdkiem odpowiednio przygotować. Jest ona wyposażona w bandy, plastikowe bramki oraz dwóch bramkarzy. Opakowanie zawiera też zestaw naklejek na goalkeeperów oraz kapsle – 5 z flagą Polski i 5 z flagami różnych reprezentacji piłkarskich oraz jedenaście kapsli (10 dużych i jeden mały). Szkoda, że te większe nie są także cięższe, co z pewnością ułatwiłoby uderzanie w piłkę, a tak zdarza się, iż zawodnik nawet jej nie przesunie. Nie można również pominąć faktu, że dzieło wydawnictwa Trefl posiada licencję PZPN, a dzięki temu wewnątrz pudełka znajdziemy plakat z kilkoma czołowymi reprezentantami naszego kraju, a samo opakowanie zawiera oficjalne logo oraz grafiki.

Opakowanie jest solidne i zawiera wygodną rączkę.Podsumowanie

Jeśli szukacie prostej i niezwykle wciągającej rozgrywki bazującej na zręczności, a Wasza pociecha jest fanem piłki nożnej, to zainwestujcie 30 złotych w Kapsle Football PZPN – idealny sposób spędzenia zimowych wieczorów.Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?