Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Stuku Puku

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 15 luty 2018 20:36
  • Czytano: 2,660

Stuku Puku

Ilość graczy: 1
Wiek graczy: 4-7Zasady gry

Stuku Puku to przybijanka, w której dziecko może tworzyć obrazki z tekturowych elementów. Przygodę z grą rozpoczynamy od gotowych plansz, na jakich zaznaczone są miejsca do przybicia kolejnych części. Wśród nich znajdziemy zamek, łąkę, wesołą buźkę, pociąg, łódkę w pobliżu plaży oraz nocnego stworka. Oczywiście wewnątrz pudełka znajdziemy wszystkie potrzebne do zabawy przedmioty – młoteczek, pinezki oraz korkową tablicę. Gdy gotowe schematy nie stanowią już dla dziecka żadnego problemu, może ono rozpocząć tworzenie własnych obrazków z dostępnych elementów. Ogranicza je jedynie wyobraźnia.

W grze znajdziemy sześć obrazków do wypełnienia.Grywalność

Pierwsze chwile z dziełem wydawnictwa Granna są niezwykle wciągające – każda cząstka jest dokładnie oglądana, ale największy zachwyt wzbudza młotek oraz tablica korkowa. Początkowo dzieci nie zawsze muszą dawać sobie radę z pinezkami (dlatego przyda się drobna pomoc), ale wystarczy demonstracja osoby dorosłej, by w mig pojęły całą obsługę gry. Wiele radości przynosi ukończenie dzieła i możliwość pochwalenia się nim, a zwłaszcza, że jest on stabilnie przymocowany do korka. Jeszcze większą radość sprawiają własne obrazki, ograniczone jedynie ilością dostępnych elementów, ale i na to jest sposób. Do produkcji dołączone są naklejki, jakie możemy nakleić na tekturę i wyciąć w odpowiednim kształcie. Zabawa cieszy i przy okazji poprawia zdolności manualne oraz kreatywność naszej pociechy.

Przybijanie kolorowych elementów sprawia wiele frajdy.Oprawa graficzna

Stuku Puku zostało zapakowane do solidnego pudełka, wewnątrz którego znajdziemy mały młoteczek, tablicę korkową, sześć gotowych plansz z obrazkami, 56 elementów do przybijania, pudełko pinezek, krótką instrukcją oraz zestaw naklejek. Cała zawartość opakowania jest estetyczna, ale największy plus należy się za wykonanie młotka, korka oraz tekturowych, kolorowych cząstek. Tytuł wytrzyma wiele.

Korkowa tablica oraz młotek są solidnie wykonane.Podsumowanie

Dzieło wydawnictwa Granna to kolejna propozycja dla najmłodszych graczy z serii Smok Obibok, jaka łączy zabawę z walorami edukacyjnymi. Produkcja bawiąc, poprawia zdolności manualne oraz kreatywność naszej pociechy, a przy niewielkiej cenie (około 25-30 złotych), jest świetnym pomysłem na prezent.
Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?