Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Kot w worku

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 13 luty 2018 18:09
  • Czytano: 2,898

Kot w worku

Ilość graczy: 1-6
Wiek graczy: 3-8Zasady gry

W grze Kot w worku zadaniem uczestników zabawy jest rozpoznawanie przedmiotów po ich kształcie. Twórcy przygotowali trzy warianty rozgrywki, a do pierwszego z nich potrzebna nam dodatkowo będzie przepaska na oczy. Całość rozpoczynamy od rozłożenia dziewięciu plansz na środku stołu (strona z obrazkami) i wrzuceniu do woreczka wszystkich elementów. Teraz pierwsze dziecko zasłania oczy, losuje pierwszy przedmiot i próbuje odgadnąć, co trzyma w rękach. Jeśli mu się uda, to jego pionek wędruje na właściwy obrazek na planszy. Zabawa toczy się do momentu umieszczenia na planszy przez jednego z graczy wszystkich swoich pionków. Wariant drugi jest podobny, ale plansze układamy drugą stroną, zawierającą jedynie kształty obiektów. Natomiast w trzeciej wersji każdy z uczestników otrzymuje taką samą ilość plansz, dzieci kolejno losują z worka elementy i jeśli wylosowany znajduje się na jednej z jego planszetek, to kładzie go na niej. Z triumfu cieszy się ten gracz, który jako pierwszy zapełni w ten sposób wszystkie swoje plansze.

W zależności od wariantu zabawy, korzystamy z plansz z obrazkami bądź konturami.Grywalność

Reguły wszystkich wariantów gier dzieła wydawnictwa Granna są proste i nie powinny nikomu sprawić kłopotów. Dodatkowo możemy skorzystać z różnych poziomów trudności – planszy z obrazkami lub z konturami. Rozgrywka przebiega dosyć sprawnie i czas oczekiwania na swoją kolejkę nie jest przesadnie długi. Gdy zabawa zbliża się do końca, emocje rosną i każdy chce jak najszybciej wylosować swój element. Nieco więcej szczęścia przyda się podczas grania w wariant trzeci. Warto także zauważyć, że rozgrywka nie musi ograniczać się jedynie do zaproponowanych wersji – wszystko zależy od naszej kreatywności wykorzystania elementów gry. Przyjemna zabawa połączona z walorem edukacyjnym.

Przedmioty są solidnie wykonane i wyglądają estetycznie.Oprawa graficzna

Kot w worku może pochwalić się świetnym wykonaniem – przedmioty są zrobione z grubej tektury, a dodatkowo zawierają kolorowe obrazki. Na pochwałę zasługuje również płócienny worek, dwustronne plansze oraz arkusik z nalepkami. Całość (9 plansz, 27 obiektów, 30 pionków, woreczek i krótka instrukcja) została zapakowana do solidnego pudełka zawierającego bajkową ilustrację.

W opakowaniu znajdziemy płócienny worek, do którego trafiają wszystkie przedmioty.Podsumowanie

Dzieło wydawnictwa Granna to kolejna produkcja z serii Smok Obibok przeznaczona dla najmłodszych graczy, łącząca zabawę z edukacją. Cena gry wynosi około 25-30 złotych, co nie jest wielką kwotą za tak kolorowe, estetyczne i solidne wykonanie.
Ocena: 8,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo


Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?