Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Sadzimy las

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 09 luty 2018 18:37
  • Czytano: 1,169

Sadzimy las

Ilość graczy: 2-4
Wiek graczy: 4-10Zasady gry

W dziele wydawnictwa Granna zadaniem uczestników jest jak najszybsze ułożenie pięciu kompletów drzew – musi się ono składać z trzech elementów: podstawy, korony oraz ptaka. Przed rozpoczęciem rozgrywki należy przygotować wszystkie części i posegregować je na trzy stosy. Zabawa toczy się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a każdy z graczy w swojej turze rzuca dwiema kostkami i zgodnie z wynikiem dobiera odpowiednie elementy. Na przykład po wyrzuceniu 1 i 2 możemy dobrać jeden element z drugiego stosu bądź dwa z pierwszego. Należy jednak pamiętać, że drzewa muszą być składane w odpowiedniej kolejności – na początku podstawa, następnie korona i dopiero na końcu ptak. Zwycięzcą zostaje ten uczestnik, który jako pierwszy skompletuje pięć drzew. Twórcy przygotowali również wariant zaawansowany, uwzględniający gatunki ptaków oraz dodający możliwość skorzystania ze schowka, gdzie trafia jedna, nadmiarowa część.

Do zwycięstwa potrzebne jest nam skompletowanie pięciu drzew z ptakami.Grywalność

Reguły gry są proste i zapoznanie się z nimi zajmuje tylko kilka chwil. Chociaż może się wydawać, że zabawa bazuje tylko i wyłącznie na losowości, to do końca tak nie jest. Wyniki kostki możemy różnie interpretować i czasami nasza decyzja może zadecydować o ostatecznym sukcesie. Oczywiście bez szczęścia w losowaniu nie będziemy mieli szans na sukces, ale dzięki temu każdy może cieszyć się ze zwycięstwa. Rozgrywka przynosi wiele emocji, a zwłaszcza pod koniec partii, kiedy to każdy gracz jest bliski triumfu. Sadzimy las to nie tylko zabawa, ale także nauka – wraz z grą otrzymujemy nasionka świerka do zasadzenia oraz plakat pełen ciekawych informacji. Idealna propozycja na chwilkę przerwy w rodzinnym gronie.

Żetony ze zwierzątkami pomagają w oznaczeniu stosu.Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Granna może pochwalić się solidnym i estetycznym wykonaniem wszystkich elementów. Wewnątrz pudełka znajdziemy 20 podstaw, 20 koron, 20 ptaków (w 5 różnych rodzajach), 2 kostki, 4 plansze zagajnika, woreczek z nasionami, 3 żetony do oznaczenia stosu oraz instrukcję zawierającą plakat i informacje o lesie. Oprawa graficzna jest kolorowa i szczegółowa, wszędzie można zauważyć zwierzątka i inne elementy przyrody. Plakat to nie tylko piękne obrazki, ale również cenne wskazówki ekologiczne.

W pudełku znajdziemy także nasionka świerku.Podsumowanie

Sadzimy las to świetna gra edukacyjna, która przyciągnie wciągającą i emocjonującą rozgrywką, a przy okazji poszerzy wiedzę dziecka o informacje przyrodnicze. Cena gry wynosi około 25-30 złotych, czyli niewiele za tak piękną i kolorową przygodę w lesie.
Ocena: 9/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?