Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Super Farmer Delux

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 02 luty 2018 19:32
  • Czytano: 2,587

Podobne publikacje

Super Farmer Delux

Ilość graczy: 2-4
Wiek graczy: 7+
Czas gry: 15-30 minutZasady gry

W dziele autorstwa Karola Borsuka uczestnicy wcielają się w hodowców zwierząt, którzy pragną zostać Super Farmerami. Aby tego dokonać, należy w swojej hodowli zgromadzić po jednym zwierzątku każdego rodzaju. Całość bazuje na rzucaniu dwiema kostkami i jeśli na obu ściankach wypadnie to samo zwierzę, to gracz zyskuje żeton (np. królika). Gdy po kilku kolejkach uczestnik posiada w swoim stadzie większą gromadkę, to po rzucie kostką zyskuje tyle zwierząt z tego gatunku, ile ma par. Istotnym elementem zabawy są także wymiany – można zamienić sześć królików na jedną owcę, dwie owce na świnkę itd. Zdarza się również, że los nie jest dla nas łaskawy i nasze stadko zostanie zaatakowane przez lisa bądź wilka. W tym pierwszym przypadku tracimy wszystkie posiadane króliki, a przed atakiem ochroni nas mały pies (można go zdobyć, wymieniając jedną owcę). Gdy w pobliżu naszej farmy pojawi się wilk, to pozbawi on nas wszystkich zwierząt z wyjątkiem konia.

Naszym celem jest zebranie przynajmniej po jednym żetonie każdego rodzaju.Grywalność

Reguły gry Super Farmer są dziecinnie proste, a rozgrywka w większej mierze bazuje na losowości. Jeśli nie będziemy mieli szczęścia przy rzutach kostkami, to możemy zapomnieć o zwycięstwie, nawet gdy zastosujemy skuteczną taktykę. Muszę przyznać, iż jej opracowanie jest konieczne – nie można tylko rzucać i liczyć na sukces – trzeba kombinować oraz dokonywać rozsądnych wymian. Konieczne jest także jak najszybsze zdobycie obu psów, gdyż ataki drapieżników potrafią zniweczyć cały dotychczasowy trud. Zabawa w dziele wydawnictwa Granna jest płynna i dynamiczna, nie ma tu długich przestojów oraz oczekiwania na swoją kolejkę, a sytuacja potrafi się zmienić w kilka chwil. Ukończenie partii powinno nam zająć około 15-30 minut, dlatego tytuł idealnie sprawdza się na chwilkę przerwy w rodzinnym gronie. Warto też wypróbować Dynamiczny wariant gry, jaki wprowadza szereg ułatwień, a zwłaszcza podczas rozgrywki z młodszymi graczami. Uwaga, piekielnie uzależnia i wciąga.

Los potrafi spłatać figla, dlatego warto zainwestować w psy obronne.Oprawa graficzna

Super Farmer to produkcja dopracowana w każdym calu i jej wykonanie o tym świadczy. Wewnątrz solidnego pudełka znajdziemy 4 tekturowe plansze, 2 dwunastościenne kości, 120 żetonów ze zwierzętami, 4 plastikowe małe psy, 2 plastikowe duże psy oraz instrukcję zawierającą nie tylko zasady gry, ale także ciekawe informacje o jej twórcy i historii powstania tytułu. Wszystkie elementy są estetycznie wykonane, ale największym atutem gry są bez wątpienia ilustracje autorstwa Piotra Sochy – kolorowe, kreskówkowe i pełne humoru (obrazek z pudełka to mistrzostwo).

Oprawa graficzna i wykonanie są rewelacyjne.Podsumowanie

Dzieło wydawnictwa Granna to idealna propozycja dla osób szukających szybkiej i dynamicznej rozgrywki, w której każdy ma szansę na końcowy sukces. Świetna zabawa w przystępnej cenie (około 50 złotych) i pięknej oprawie.
Ocena: 9/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?