Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Carcassonne: Star Wars - Rozszerzen...

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 20 styczeń 2018 19:51
  • Czytano: 1,710

Carcassonne: Star Wars - Rozszerzenie 1

Ilość graczy: 2-6
Wiek graczy: 7+
Czas gry: 35 minutZasady gry

Pierwsze rozszerzenie do edycji Carcassonne: Star Wars wprowadza do zabawy nowe płytki terenu, płytki punktacji, nową postać (Kylo Ren), żółtą kostkę oraz wyposażenie – miecz świetlny i blaster. Tym samym teraz w rozgrywce może wziąć udział maksymalnie sześć osób, a nasi podwładni zyskali akcesoria używane podczas walki. Oczywiście nowe płytki oznaczone są specjalnym symbolem, dzięki czemu łatwo je oddzielimy od pozostałych. Zdecydowanie największą zmianą jest wyposażenie, jakie trafia do każdego z uczestników. Gdy umieszczamy pionek na płytce, możemy przydzielić mu jedną z dwóch broni i gdy dojdzie do pojedynku z przeciwnikiem, gracz wyposażony w taki gadżet zyska przewagę. W przypadku miecza świetlnego jest to doliczenie dodatkowego oczka do wyniku rzutu kostkami, a blaster umożliwia skorzystanie z nowej, żółtej kości, na ściankach której widnieje od 3 do 8 oczek. Gdy podwładny wraca do rezerw, trafia tam także posiadana przez niego broń.

Kylo Ren wkracza do galaktyki Carcassonne.Grywalność

Dzieło wydawnictwa Bard nie wprowadza wielu zmian w rozgrywce (właściwie jedną), dlatego dosyć szybko możemy dołączyć elementy dodatku i przystąpić do zabawy. Oczywiście w dalszym ciągu kluczem do zwycięstwa jest odpowiednie układanie płytek terenu i oznaczanie ich swoimi pionkami. Niezmiennie przydaje się szczęście w losowaniu kafelków oraz w pojedynkach, w jakich decyduje rzut kostkami. Dzięki Carcassonne: Star Wars – Rozszerzenie 1 możemy wyposażyć podwładnego w jedną z dwóch broni i skuteczniej powalczyć o zbudowany szlak handlowy lub pole asteroidów. A grając w większej grupie zdarza się to bardzo często – rywal nie przepuści okazji, by odebrać nam punkty za długo budowany element. Dlatego warto rozsądnie zarządzać pionkami i mieć przynajmniej jednego w rezerwie, by w odpowiednim momencie zaatakować rywala (najlepiej z blasterem w ręku). Z jednej strony spora losowość może zniechęcić niektórych graczy, ale z drugiej szanse na wygraną mają wszyscy – nawet osoby początkujące z tym tytułem. Skutkuje to kolejnymi partiami i walką o dominację w galaktyce Carcassonne.

Teraz naszych podwładnych możemy uzbroić.Oprawa graficzna

Wewnątrz pudełka znajdziemy 18 nowych płytek terenu oznaczonych symbolem BB-8, instrukcję gry w pięciu językach, 6 niebieskich pionków oraz kartę postaci Kylo Rena, żółtą kostkę, 6 płytek punktacji (50/100) i 12 żetonów wyposażenia (6 świetlnych mieczy oraz 6 blasterów). Wszystkie elementy dzieła wydawnictwa Bard są estetycznie i solidnie wykonane. Nie zabrakło również klimatycznych ilustracji z sagi Gwiezdnych Wojen – tym razem na opakowaniu znalazł się zamaskowany syn Hana Solo i księżniczki Lei.

Klimat Gwiezdnych Wojen jest wszechobecny.Podsumowanie

Carcassonne: Star Wars – Rozszerzenie 1 to dla fanów uniwersum i posiadaczy podstawowej wersji gry pozycja obowiązkowa, mimo iż nie wprowadza ona do zabawy zbyt wielu nowości, a jej zakup aktualnie wiąże się z wydaniem około 40-50 złotych. Jednak możliwość uzbrojenia swoich podwładnych i powiększenie grona postaci o Kylo Rena jest tego warta.
Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?