Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Gra o Tort

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 17 styczeń 2018 13:34
  • Czytano: 1,123

Gra o Tort

Ilość graczy: 2-4
Wiek graczy: 8+
Czas gry: 20 minutZasady gry

W dziele wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków gracze wcielają się w mistrza cukierniczego, a ich zadaniem jest upieczenie pięciu tortów na różne okazje – wesele, urodziny, dla zakochanych, świąteczne oraz na Halloween. Każde ciasto składa się z trzech warstw udekorowanych kremem lub czekoladą, a uczestnik któremu uda się zgromadzić największą liczbę punktów za swoje wypieki zostaje zwycięzcą. Gra o Tort posiada cztery warianty rozgrywki, jakie różnią się od siebie poziomem trudności bądź ilością graczy. Ogólne reguły są podobne – każda osoba otrzymuje karty Warstw, kartę wybranego Cukiernika oraz trzy żetony łyżek stanowiące walutę. Za nie możemy wykonywać akcje – budować tort z własnych kart lub podbierać karty rywalom. Musimy jedynie pamiętać, że ciasta muszą być inne oraz zawierać jeden kolor i typ polewy. Zabawa kończy się w momencie wyczerpania talii z kartami Warstw.

Komu uda się upiec największą ilość tortów?Grywalność

Przygodę z dziełem wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków warto rozpocząć od wariantu Kuchcik, jaka idealnie sprawdza się do nauki zasad i rozgrywki z młodszymi graczami. Gdy podstawowe reguły będziemy mieć opanowane, a nie są one trudne, wtedy warto przejść do wersji Mistrz Kuchni, która wprowadza utrudnienia oraz Książkę Dekoracji. Jeśli natomiast chętnych do zabawy jest więcej, to można skorzystać z Pieczenia Zespołowego, a dwójka uczestników stoczy Pojedynek Cukierników. Dzięki wprowadzeniu kilku wariantów, pieczenie tortów szybko się nie nudzi, a w zależności od posiadanego czasu możemy zdecydować się na łatwiejszą i krótszą wersję bądź dłuższą i bardziej wymagającą. Początek jest raczej spokojny, ale wraz ze zmniejszeniem talii kart Warstw robi się ciekawiej, każdy próbuje dokończyć kolejne rozpoczęte ciasto i walka robi się emocjonująca. Na nudę nie można tu narzekać, gdyż tury oponentów są krótkie, a trzeba zachować czujność – w końcu przeciwnik może posiadać kartę z pasującą nam Warstwą. Oczywiście Gra o Tort bazuje w głównej mierze na losowości i szczęście faktycznie się przydaje, ale nie przyniesie triumfu, jeśli nie będziemy odpowiednio zarządzać naszymi zasobami.

W trudniejszej wersji pojawia się Książka Dekoracji.Oprawa graficzna

Jako miłośnik słodkości zakochałam się w ilustracji z pudełka, na widok jakiej cieknie ślinka. Pozostałe elementy (45 kart Warstw, karta Pierwszego gracza, 3 żetony Akcji, 4 karty Cukierników, karta kierunku, karta okładki, 5 kart dekoracji, 8 kart pomocy) dzieła wydawnictwa Trefl-Kraków są wykonane estetycznie i solidnie, a instrukcja napisana jest w prosty oraz przystępny sposób. Świetnie prezentują się także obrazki z kart Warstw, Kucharzy i Kuchcików.

Smakowita oprawa graficzna.Podsumowanie

Jeśli jesteście łasuchami i uwielbiacie piec ciasta, to Gra o Tort jest idealną propozycją – rozgrywka jest krótka, a jej zasady można dopasować do wieku i ilości graczy. Smakowita i emocjonująca zabawa za około 45 złotych!Ocena: 7,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo


Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?