Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Wyspa Smoków

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 29 grudzień 2017 18:51
  • Czytano: 2,604

Wyspa Smoków

Ilość graczy: 2-4
Wiek graczy: 5+
Czas gry: 25 minutZasady gry

Dzieło wydawnictwa Granna to gra kooperacyjna, dlatego uczestnicy zabawy nie rywalizują ze sobą, a starają się wspólnie osiągnąć wyznaczony cel – odbudowanie zamku. Oczywiście mogą przeszkodzić nam w tym smoki, które będą próbowały zablokować drogę na Smoczym Urwisku. Jeśli graczom uda się odbudować zamek w całości, to mogą się oni cieszyć ze zwycięstwa, jednak wcześniejsze zablokowanie szlaku oznacza porażkę. Przed rozpoczęciem rozgrywki należy przygotować planszę – żetony smoków trafiają do Smoczej Jaskini, a na żółte pola wykładamy po jednej cząstce zamku. Teraz każda z osób wybiera swojego pionka, ustawia go na starcie i możemy rozpoczynać zabawę. Pierwszy uczestnik rzuca kostką i w zależności od wyniku wykonuje jedną z akcji. Gdy na sześcianie wypadną oczka (1-4), to przesuwa swój pionek na planszy, jeśli pojawi się obrazek smoka, to należy przesunąć jednego z wrogów do przodu, a słoneczko oznacza możliwość przesunięcia się o 1-5 pól bądź przeniesienie dowolnego pionka z Zaczarowanego Lasu na zielone pole. Czym jest wspomniana lokacja? To miejsce, do jakiego trafia gracz po wejściu na pole ze smokiem.

Plansza przygotowana - można rozpocząć rozgrywkę.Grywalność

Reguły gry Wyspa Smoków są proste i dosyć szybko możemy przystąpić do rozgrywki. Mimo iż mamy do czynienia z produkcją kooperacyjną, zabawa przynosi mnóstwo emocji. Możliwość pokonania smoków jest wystarczającą zachętą i gracze podejmują wyzwanie bez mrugnięcia okiem. Całość opiera się na losowości i to głównie wynik na kostce decyduje o końcowym rezultacie. Jeśli mamy szczęście, to cała akcja okaże się sukcesem, a pech oznacza porażkę. Oczywiście w dziele wydawnictwa Granna pojawia się także element strategiczny – niekiedy musimy podjąć decyzję, czy uwalniamy partnera z Zaczarowanego Lasu, czy sami przesuwamy się po planszy. Niech nie zwiedzie Was początkowa łatwość w dostarczaniu kolejnych części zamku, z czasem rozgrywka robi się trudniejsza – gdy smoków przybywa i konieczne jest ich omijanie, los potrafi spłatać figla. Dzięki temu pod koniec zabawa robi się jeszcze bardziej emocjonująca.

Z puzzli układamy zamek.Oprawa graficzna

W dużym, solidnym pudełku znajdziemy: tekturową planszę do gry, cztery duże pionki, dziewięć elementów zamku, pięć żetonów smoków, drewnianą kostkę, cztery znaczniki postaci oraz krótką instrukcję, jaka krok po kroku wyjaśnia zasady produkcji. Wyspa Smoków może pochwalić się nie tylko solidnym i estetycznym wykonaniem, ale przede wszystkim świetnymi, kreskówkowymi ilustracjami z odrobiną humoru – plansza zawiera wiele szczegółów, a smoki są potwornie śmieszne.

Grafika jest kolorowa i bajkowa.Podsumowanie

Dzieło wydawnictwa Granna udowadnia, że rywalizacja pomiędzy graczami nie jest warunkiem koniecznym, by zabawa była wciągająca i emocjonująca do samego końca. Świetne wykonanie idzie w parze z atrakcyjną ceną (około 45-50 złotych), dlatego warto uwzględnić ten tytuł, jako prezent dla dziecka powyżej piątego roku życia.Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?