Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Rekin

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 15 grudzień 2017 14:38
  • Czytano: 3,213

Rekin

Ilość graczy: 2-4
Wiek graczy: 5+
Czas gry: 20 minutZasady gry

W grze Rekin zadaniem uczestników zabawy jest dopłynięcie do rafy koralowej jedną ze swoich rybek. Nie jest to proste, gdyż na naszych podopiecznych czyhają drapieżniki oraz podstępni rywale, jacy nie oddadzą zwycięstwa bez walki. Jeśli na placu boju pozostaną tylko rybki jednego z graczy, to również będzie się on cieszył triumfem. Rozgrywkę rozpoczynamy od przygotowania planszy i wyłożenia na niej wszystkich małych rybek (odbywa się to w określonej kolejności) oraz trzech drapieżników. Twórcy przygotowali kilka ich rodzajów, ale na początku lepiej rozpocząć od mniejszego wyzwania i wybrać te mniejsze. Wraz z kolejnymi partiami możemy zwiększać trudność i wprowadzać większe rekiny lub czterech oponentów. Zasady dzieła wydawnictwa Granna są proste – rybki płyną w prawą stronę, a drapieżniki w lewą, a o tym, jakie żetony przesuwamy w swojej turze, decyduje rezultat z dwóch kostek. Na ich ściankach znajdziemy ryby w czterech kolorach oraz dwa obrazki wrogów.

Dopłynięcie do rafy koralowej nie jest prostym zadaniem.Grywalność

Mimo iż Rekin bazuje w głównej mierze na losowości, to wprowadzenie sporej swobody ruchowej powoduje, że uczestnicy mają szansę powalczyć o triumf, nawet jeśli szczęście im nie dopisuje. Możliwości strategicznych jest kilka i czasami warto zastanowić się nad oszczędzeniem przeciwnika, by ostatecznie samemu dopłynąć do rafy koralowej. Początki zabawy są raczej ospałe, ale drapieżnicy zbliżają się do pierwszych rybek na planszy, wtedy rozpoczyna się prawdziwa walka o przetrwanie. Emocje oczywiście nie stygną do samego końca, ponieważ zwycięstwa nikt nie może być pewien. Im więcej osób bierze udział w rozgrywce, tym o triumf jest trudniej, ale i radość z sukcesu większa. Warto też uwzględnić, że na jednej partii się nigdy nie kończy, przegrani chcą się szybko odegrać i udowodnić, iż poprzednia porażka była jedynie wypadkiem przy pracy. Czas gry zamyka się w 20 minutach, więc produkcja idealnie nadaje się na chwilkę przerwy w rodzinnym gronie.

O sukcesie decyduje wynik rzutu kośćmi oraz nasza strategia.Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Granna może pochwalić się solidnym i estetycznym wykonaniem wszystkich elementów. W sporej wielkości pudełku znajdziemy planszę do gry, 16 małych rybek, 6 drapieżników, 4 rybki przypominajki, 2 duże kostki oraz krótką instrukcję. Na wyróżnienie zasługuje przede wszystkim świetna, kolorowa i bajkowa grafika – śmieszne obrazki drapieżników oraz pełna szczegółów plansza.

Oprawa jest niezwykle kolorowa i bajkowa.Podsumowanie

Rekin to prosta, emocjonująca i wciągają gra planszowa w atrakcyjnej cenie (około 40 złotych), przeznaczona dla dzieci powyżej piątego roku życia. Idealna propozycja na rodzinne potyczki.Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?