Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Boss Monster: Twarde lądowanie

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 09 grudzień 2017 14:03
  • Czytano: 1,699

Boss Monster: Twarde lądowanie

Ilość graczy: 2-6
Wiek graczy: 13+
Czas gry: 30-40 minutZasady gry

Twarde lądowanie to minirozszerzenie do karcianki Boss Monster, które wprowadza do rozgrywki nowy rodzaj skarbu, bossów, bohaterów oraz komnaty zasilane przez kosmiczne potwory i zaawansowane technologicznie pułapki. Dzięki dodatkowi z zabawy może cieszyć się maksymalnie sześć osób i w tym przypadku kilka reguł gry zostało zmienionych. W przypadku takiej rozgrywki uczestnicy nie są eliminowani po otrzymaniu pięciu lub więcej ran, a zabawa kończy się pod koniec tury, w jakiej przynajmniej jeden gracz zdobędzie 10 dusz bądź kiedy wyczerpie się zarówno talia typowych, jak i legendarnych bohaterów. Zwycięzcą zostaje ten uczestnik, który posiada największą liczbę dusz pomniejszoną o poniesione rany. Zmiany w zasadach pojawiły się również w fazie przynęty.

Dodatek wprowadza nowe karty Bossów, Bohaterów, Skarbów oraz Czarów.Grywalność

Dzieło wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków jest przeznaczone głównie dla osób chcących budować podziemia w większym gronie. Przy okazji wprowadza także kilka nowych kart, które stanowią ciekawe urozmaicenie. Nowi bossowie, skarby, komnaty i bohaterowie to dodatkowe emocje i większa regrywalność. Posiadaczom podstawowej wersji tytułu, jacy nie będą mieli możliwości zabawy w pięcio- i sześcioosobowym składzie, w pierwszej kolejności polecam rozszerzenie Niezbędnik bohatera, które wprowadza do gry przedmioty, a dopiero później można pokusić się o sprowadzenie do Boss Monster kosmicznych przybyszów. Pozostali fani cyklu, jakim niebezpiecznej przygody ciągle mało, powinni bez wahania sięgnąć po Twarde lądowanie.

Nowe komnaty czekają z wymyślnymi pułapkami.Oprawa graficzna

Najnowszy dodatek do Boss Monster zawiera aż 45 nowych kart oraz krótką instrukcję opisującą nowe zasady. Całość została zapakowana do małego, ale solidnego pudełka o kwadratowym formacie i okraszona ilustracją w formie pixel artu. Stylistyka kart nie uległa zmianie, nadal mamy do czynienia z niezwykle klimatyczną oprawą, jednak tym razem na obrazkach pojawiają się kosmiczne potwory.

Zgrabne pudełko zawiera kosmiczne nowości.Podsumowanie

Czy warto inwestować w dzieło wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków? Zdecydowanie tak, nawet jeśli nieczęsto zdarzy nam się możliwość rozegrania partii 5-6-osobowej, to spora liczba nowych kart zwiększy regrywalność i doda więcej smaczku. Cena nie jest wygórowana (około 20 złotych), więc Twarde lądowanie powinno szybko zagościć w mrocznych podziemiach.Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?