Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Big Fat Burger

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 06 grudzień 2017 14:42
  • Czytano: 1,608

Big Fat Burger

Ilość graczy: 2-5
Wiek graczy: 8+
Czas gry: 30 minutZasady gry

W grze Big Fat Burger uczestnicy wcielają się w speców od grillowania i walczą o prymat w najlepszej knajpce w mieście. Aby zostać mistrzem, trzeba zrealizować najwięcej zamówień na burgery oraz zadbać o dobre samopoczucie klientów. Rozgrywkę rozpoczynamy od przygotowania obrusu oraz umieszczania na nim kart torów i bonusów. Teraz zostało jedynie rozdanie żetonów graczy, kart zamówień/składników oraz kart specjalnych i można rozpoczynać rywalizację. W swojej turze uczestnik musi zarezerwować wolne zamówienie (jeśli posiada niewykorzystany żeton) i wykonać dwie z trzech akcji: dobrać dwa składniki, zrealizować jedno zamówienie lub pociągnąć jedną kartę specjalną. Po wykonaniu czynności, należy przesunąć wybrane zamówienie o jedno pole w dół – symbolizuje to upływający czas. Należy pamiętać, że po zakończeniu swojej tury gracz może posiadać maksymalnie pięć składników, a nadmiar należy rozdać przeciwnikom. Walka trwa do momentu, kiedy wyczerpie się jeden z trzech stosów ze składnikami. O końcowym zwycięstwie decyduje łączna wartość zebranych dolarów.

Zamówienia złożone, teraz czas by je zrealizować.Grywalność

Reguły dzieła wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków są proste, chociaż początkowo zdarza się zapomnieć o jednym z elementów – na przykład konieczności przesunięcia zamówienia w dół lub skorzystania z bonusa, ale wystarczy rozegrać jedną partię, a w kolejnych zerkanie do instrukcji nie jest już konieczne. Zmieniłabym tylko jedną rzecz – po zrealizowaniu zamówienia gracz musi dobrać z puli odrzuconych kart składników taką ich ilość, jaka suma dolarów widnieje na karcie. Znacznie lepiej jest po prostu zachowywać dane zamówienie w puli uczestnika, a na koniec przeliczyć zarobione pieniądze. Warto także zauważyć, że produkcja w pewnym stopniu bazuje na losowości i trzeba mieć trochę szczęścia w dobieraniu kart ze składnikami oraz specjalnych. Ten ostatni element oraz kilka innych zasad zdecydowanie ułatwiają nadrobienie pechowej ręki i wprowadzają do gry nutkę strategii. Jednak mają one większe znaczenie w przypadku zabawy w liczniejszym gronie osób – dwoje graczy to zdecydowanie za mało na kombinowanie, choć rozgrywka jest całkiem przyjemna. Im więcej uczestników, tym emocje są większe, a walka bardziej zacięta.

Karty specjalne potrafią namieszać w kuchni.Oprawa graficzna

Big Fat Burger może pochwalić się solidnym i estetycznym wykonaniem oraz niezwykle klimatyczną oprawą graficzną. Wewnątrz pudełka znajdziemy 85 kart zamówień/składników, 24 karty specjalne, 5 kart postaci, 5 kart pomocy, kartę gracza rozpoczynającego, 4 karty torów, 5 kart bonusów, 10 żetonów graczy, instrukcję oraz obrus, który nie tylko świetnie się prezentuje, ale jest bardzo praktyczny. Zdecydowanie na pochwałę zasługują ilustracje z kart zamówień/składników – wyglądają bardzo apetycznie.

Oprawa graficzna jest niezwykle smakowita.Podsumowanie

Dzieło wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków stanowi idealny pomysł na prezent (cena około 50 złotych) dla smakoszy hamburgerów, jacy uwielbiają emocjonującą rywalizację w gronie rodzinnym bądź z przyjaciółmi. Uwaga – mocno wciąga!Ocena: 9/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?